США запропонували обміняти журналіста WSJ на заарештоване у Словенії російське подружжя розвідників
Пара використовувала Словенію як базу, тому що з неї легко їздити до Італії, Хорватії та інших країн ЄС, щоб передавати накази з москви

Відсутність у США ув'язнення російських шпигунів стала перешкодою для визволення з в'язниць американців, яких режим путіна фактично взяв у заручники. Але у західних країн, можливо, з'явився новий козир, пише The Wall Street Journal.
У грудні 2022 року в Словенії було затримано подружню пару з Аргентини – Марію Розу Майєр Муньос та Людвіга Гіша. Вони жили з двома дітьми в Любляні, вона керувала онлайн-арт-галереєю, він – IT-стартапом.
Насправді, згідно із судовими документами та представниками розвідок Словенії та інших західних країн, «Гіш» народився в Башкирії, а «Муньос» – у Нижньому Новгороді.
Вони – глибоко законспіровані співробітники Служби зовнішньої розвідки росії Артем Дульцев Вікторович та його дружина Анна Валеріївна Дульцева, так звані нелегали. Встановлене на комп'ютерах устаткування зв'язку з москвою було так добре зашифровано, що ні словенські, ні американські фахівці не змогли його зламати.
А у секретному відділенні всередині холодильника вони зберігали банкноти на сотні тисяч євро.
Пара використовувала Словенію як базу, тому що з неї легко їздити до Італії, Хорватії та інших країн Євросоюзу, щоб зустрічатися з джерелами та передавати накази з Москви.
Також вважалося, що словенські розвідслужби настільки ефективні, як у провідних західних країнах.
Найближчими тижнями розпочнеться закритий процес, на якому подружжя судитиме за звинуваченням у шпигунстві.
Але т.зв. аргентинська пара також може бути включена до угоди щодо обміну на ув'язнених у росії, включаючи кореспондента The Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця Пола Вілана, розповіли WSJ високопосадовці Словенії та США.
За словами людей, знайомих із ситуацією, Кремль уже висловив зацікавленість у поверненні Дульцевих у ході переговорів, які вів Ніколай Патрушев.
ФСБ у березні 2023 року заарештувала Евана Гершковича. путін хотів звільнити Вадима Красікова, який відбуває довічне ув'язнення в Німеччині за вбивство у 2019 році у Берліні Зелімхана Хангошвілі, який воював проти Росії у другій чеченській війні.
Берлін не погоджувався віддавати Красікова, але у листопаді 2023 року президент Джо Байден запропонував канцлеру Олафу Шольцю включити в обмін політика Алєксєя Навального. Проте Навальний несподівано помер у колонії 16 листопада, через тиждень після зустрічі Байдена та Шольца.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].