росія визнала, що ЗСУ збили літак А-50 над Краснодарським краєм у лютому

росія визнала, що ЗСУ збили літак А-50 над Краснодарським краєм у лютому

московський суд звинуватив у цьому українського полковника і заочно його заарештував

росія визнала, що ЗСУ збили літак А-50 над Краснодарським краєм у лютому
фото з соцмереж

Влада росії визнала, що в лютому 2024 року Збройні Сили України збили «летючий радар» А-50 армії рф над Краснодарським краєм. Як повідомляють російські ЗМІ, у зв'язку з цим московський суд заочно заарештував полковника української армії.

За даними газети «Коммерсант», влада росії підозрює українського військового в тому, що 23 лютого він наказав знищити літак А-50, що призвело «до загибелі 10 членів екіпажу».

В офіційному повідомленні російського Слідчого комітету йдеться про те, що він збив «літак Повітряно-космічних сил російської федерації», який 23 лютого «патрулював повітряний простір росії». Відомство не уточнює, про який саме літак йдеться.

У лютому командування Повітряних сил ЗСУ повідомляло, що А-50 було збито в районі Азовського моря. Тоді влада росії ці повідомлення офіційно не коментувала.

Цей літак був збитий всього через 40 днів після того, як ЗСУ збили ще один російський А-50: це сталося 14 січня 2024 року.

Представниця командування США полковник Розанна Клементе підтвердила, що для цього ЗСУ використовували поставлену Вашингтоном зенітну систему Patriot, повідомляло американське видання Army Recognition.

Обидва літаки брали безпосередню участь у війні з Україною, проте обставини їхнього збиття були дуже незвичайними, пише BBC.

За попередньою інформацією, А-50, збитий 23 лютого, впав у районі хутора Трудова Вірменія у Краснодарському краї. До найближчої точки на лінії фронту від цього хутора приблизно 250 км. ЗСУ не використовує наземні зенітні засоби, здатні атакувати літаки на такій відстані від лінії фронту.

Літак, збитий 14 січня, був приблизно за 150 км від лінії фронту. Похибка в цих розрахунках може бути досить великою, оскільки відомий приблизний район, де знаходився А-50. Та все ж, це була майже межа дальності комплексу Patriot – найбільш далекобійного з українських ЗРК, зазначає видання.

Бекграунд. Як зазначають експерти, радіолокаційні літаки ASC 890, надані Швецією Україні, покращать бойові спроможності F-16. За даними кількох джерел, Київ отримає два таких літаки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло