Нацрегулятор вказав Міндовкіллю на недоліки Стратегії торгівлі викидами парникових газів
Комісія оприлюднила зауваження до проєкту

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розглянула проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні на період до 2033 року», надісланий листом Міністерства захисту довкілля та природничих ресурсів України, та не підтримала його.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Комісія пропонує такі зауваження до стратегії:
- визначати механізми нагляду не за учасниками та операторами організованих ринків щодо організації торгівлі квотами на викиди парникових газів, а впроваджувати саме механізми нагляду за ринком квот на викиди парникових газів;
- визначати не спеціалізований торговельний майданчик для проведення аукціонів із продажу квот на викиди парникових газів, а визначати спеціалізованого оператора організованого ринку для проведення таких аукціонів;
- проводити навчання та тренінги із залученням вітчизняних і європейських фахівців для представників центральних органів виконавчої влади та інституцій, пов’язаних не тільки з державним наглядом і контролем, акредитацією, верифікацією, фінансовими ринками, а й з товарними ринками також;
- проводити тренінги із залученням вітчизняних і європейських фахівців не лише для операторів установок, а й для представників центральних органів виконавчої влади та інституцій, пов’язаних із державним наглядом і контролем, акредитацією, верифікацією, ринками капіталу та товарними ринками.
Як раніше повідомляло Міндовкілля, стратегією визначено три основні цілі:
- Формування необхідної нормативно-правової бази.
- Забезпечення ефективного функціонування СТВ в Україні, сумісної із СТВ ЄС.
- Підтримка постійного діалогу для сприяння взаємодії та підвищення обізнаності зацікавлених сторін щодо впровадження СТВ.
Впровадження СТВ передбачає три етапи:
- Підготовчий етап: Розробка та прийняття нормативно-правової бази у сфері СТВ.
- Пілотний етап: Перевірка ефективності та готовності системи перед повноцінним запуском.
- Перший етап повноцінного функціонування: Створення надійного ринкового інструменту для забезпечення скорочення викидів парникових газів та досягнення низьковуглецевої нейтральності.
Проєкт Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів розроблений Міндовкілля спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки уряду Німеччини.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Україні починає діяти система контролю за викидом парникових газів. З 1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Впровадження системи МЗВ (моніторингу, звітності та верифікації) дозволить Україні розпочати торгівлю квотами на парникові викиди. Держекоінспекція отримає повноваження в частині контролю за викидами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].