Аргентина відмовилася постачати Україні закуплені у Франції літаки

Аргентина відмовилася постачати Україні закуплені у Франції літаки

Після “розчарування” росії Буенос-Айрес заявив, що будь-яку військову допомогу не надаватиме і у “конфлікт” не втручатиметься

This text is also available in English
Аргентина відмовилася постачати Україні закуплені у Франції літаки
фото DR

Влада Аргентини відмовилася надавати Україні військову допомогу, але Буенос-Айрес готовий надати країні, що відбиває російську агресію, гуманітарну підтримку, повідомив речник президента Хав'єра Мілея Мануель Адорні.

«Ми не збираємося надавати будь-яку військову підтримку або якимось чином втручатися у військовий конфлікт», – цитує Адорні щоденна аргентинська газета Cronica. Він додав, що Києву буде надано гуманітарну та логістичну допомогу.

За даними Cronica, росія висловила розчарування через обговорення можливої передачі Україні літаків-штурмовиків Super Etendard, які перебувають у неробочому стані.

Російський посол в Аргентині Дмітрій Феоктистов заявляв, що передачу Україні військової техніки буде розцінено як недружній крок. Він висловлював надію, що Буенос-Айрес “не втручатиметься у конфлікт”.

12 червня видання Infobae повідомило, що аргентинська влада обговорює з Францією можливість передачі даних літаків Україні. Аргентина закупила літаки Super Etendard у 2018 році, проте вони не були введені в дію у зв'язку з ембарго, яке Велика Британія наклала на країну після Фолклендської війни.

Буенос-Айрес планував обміняти штурмовики на іншу техніку, а Франція мала їх відремонтувати і передати Києву.

Dassault Super Etendard – французький надзвуковий палубний штурмовик. Здійснив перший політ 1974 року. Постачався до Аргентини, де його використовували проти британських кораблів у ході Фолклендської війни. У 2015 році Франція зняла цей тип літаків з виробництва. Наразі Super Etendard стоїть на озброєнні лише у ВМС Аргентини. Усього було збудовано 85 літаків такого типу.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Аргентина може підключитися до постачання Україні зброї – країна приєдналася до учасників контактної групи у форматі “Рамштайн”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло