ГУР відстежило майже 1000 російських об'єктів завдяки «народному супутнику»

ГУР відстежило майже 1000 російських об'єктів завдяки «народному супутнику»

Доступ до сузір'я супутників ICEYE дозволяє розвідникам отримувати інформацію як про тимчасово окуповану територію, так і про територію рф

ГУР відстежило майже 1000 російських об'єктів завдяки «народному супутнику»
Фото: ГУР

Фахівці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони відстежили майже 1000 російських військових об'єктів завдяки доступу до сузірʼя супутників ICEYE, який придбали за донати українців у 2022 році.

Про це повідомляє пресслужба ГУР.

Розвідники мають доступ до «народного супутника» уже майже 2 роки. За цей час вони замовили понад 4100 знімків і відстежили майже 1000 військових об'єктів рф:

  • 370 аеродромів;
  • 238 позицій ППО та радіотехнічної розвідки;
  • 153 нафтобази та склади пального; 
  • 147 складів ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;
  • 17 військово-морських баз.

Крім того, розвідники відстежують пункти постійної дислокації рашистів, полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання тощо. Як зазначають у ГУР, ці дані дозволяють відстежувати динаміку рухів особового складу, а також «розкривати воєнні наміри рф із метою їхнього зриву».

Загалом понад третину (38%) інформації, яку розвідка отримала через ці супутникові знімки, згодом використали для ураження об'єктів росіян. У ГУР наголошують, що в такий спосіб окупантам завдали «мільярди доларів збитків».

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що в Міноборони розповіли, як використовується супутник, придбаний на зібрані Притулою кошти. ICEYE, придбаний за пожертви українців, допоміг виявити та знищити тисячі одиниць ворожої техніки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло