ПАРЄ виклала плани притягнути путіна і його генералів за агресію проти України
Також Асамблея засудила зусилля росії щодо стирання української культурної ідентичності — такі як русифікація дітей і переписування історії

Парламентська асамблея Ради Європи виклала плани судити російських лідерів і посилити санкції.
«У трьох резолюціях, ухвалених сьогодні після спільних дебатів у Страсбурзі, ПАРЄ виклала плани притягнути владіміра путіна та його генералів до відповідальності за агресію проти України, посилити санкції проти росії та протидіяти її спробам стерти українську культурну ідентичність», – повідомляє на своєму сайті ПАРЄ.
«Світ не може бути без відповідальності», – заявили парламентарі, запропонувавши Основній групі «зберегти динаміку» створення трибуналу і закликавши держави та інші міжнародні організації взяти участь.
Також вони подякували Нідерландам за пропозицію прийняти трибунал в Гаазі.
Асамблея також закликала конфіскувати активи російської держави, щоб передати їх до міжнародного компенсаційного фонду для України.
В окремій резолюції Асамблея запропонувала способи усунення «проломів і лазівок» у існуючих санкціях проти росії, таких як внесення до списку та заборони судів «тіньового флоту», посилення експортного контролю та притягнення материнських компаній до відповідальності за дії їхніх дочірніх фірм.
У третій резолюції Асамблея засудила систематичні зусилля росії щодо «стирання» української культурної ідентичності – такі як русифікація дітей, переписування підручників історії та знищення архівів.
Це «військові злочини та злочини проти людяності», заявили парламентарі, наголосивши на необхідності повного відшкодування збитків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].