Угорщина вимагає в України визнати все Закарпаття “традиційно угорським” — ЄП
Висуваючи такі невиконувані вимоги на шляху України до ЄС, Будапешт свідомо налаштований на зрив цих домовленостей, пише видання

Угорщина вимагає визнати усі населені пункти Закарпаття як «традиційно угорські території». Це одна з вимог, які висуває Будапешт до України на її шляху до вступу в Євросоюз.
Джерело. Про це йдеться в матеріалі Європейської правди.
Серед 11 вимог Угорщини щодо захисту прав національних меншин ключовим аспектом є встановлення в Україні місць з «особливим рівнем гарантій для угорського населення», що стає головною перешкодою у досягненні згоди.
Норма щодо місць з особливим рівнем гарантії прав меншини є й у чинному законодавстві України. Йдеться про міста і села «зі значною кількістю» представників меншини (від 15%) та з «традиційним» проживанням меншини (від 10% протягом останніх 100 років). У цьому разі за рішенням місцевої ради можна, наприклад, розміщувати дорожні знаки двома мовами.
Як повідомляє видання, для Будапешта цього виявилося недостатньо, і вони почали наполягати на автоматичному визнанні всіх населених пунктів Закарпаття як «традиційно угорських», навіть у тих, де угорці історично ніколи не проживали.Підстава – те, що загалом у Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців складала понад 10%.
Крім того, повідомляється, що в уряді Орбана вимагають скасування норми про 10% у принципі: тобто якщо хоч скількись угорців жило традиційно – то це «угорська» територія.
Також Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним, пише видання.
Крім того, в Будапешті вимагають, щоб Україна скасувала законодавчу вимогу для всіх обраних посадовців знати державну мову і виступати нею на засіданнях рад, до яких ті обрані. Тобто щоб депутатом облради,чи навіть Верховної Ради, міг би стати український угорець, який не володіє українською.
При цьому категорично звучить вимога про те, щоби використовувати лише перепис 2001 року (відтоді кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі; більшою мірою через роздачу Орбаном угорських паспортів).
Як зазначає видання, в уряді Угорщини прямо кажуть, що цей блок є визначальним для всього комплексу з 11 вимог. Мовляв, без нього про решту немає сенсу й говорити.
Як вказує ЄП, угорці наполягають на конкретних деталях і обсягах рішення Києва за кожним із пунктів.
Ці деталі також поступово змінюються та уточнюються угорською стороною під час переговорів, тому список є «живим» і змінюється. Але його основа – тобто суть проблеми, яку угорська сторона вимагає виправити, – лишається незмінною.
Консультації за документом тривають.
До них долучені щонайменше кілька міністерств; представники місцевої влади в Ужгороді тощо.
Видання пише, що угорці вже пішли на поступки щодо кількох найбільш токсичних формулювань (але не тих, що згадані вище).
Бекграунд. Між тим повідомляється, що президент Франції Еммануель Макрон хоче переконати Орбана не перешкоджати вступу України до Євросоюзу. Зустріч двох політиків відбудеться завтра у зв’язку з початком головування Угорщини в Раді ЄС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].