Держава і бізнес мають перебудувати відносини, робота в цьому напрямку йде – Подоляк
Він зазначив, що існує необхідність далі прибирати зайві регуляції, а кризові ситуації мають вирішуватися через платформи, на яких присутні різні бізнес-асоціації

Конфлікти між державою і бізнесом в Україні продовжують бути досить частим явищем в Україні, тому потрібно створити умови, коли «регуляторних можливостей у тієї чи іншої гілки влади буде набагато менше».
Про це заявив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк на Mind Invest Summit 2024.
«Держави не бувають ідеальними, влада завжди припускається певних помилок, а іноді чиновник вважає себе головною одиницею, яка має монетизувати свої адміністративні повноваження, а не створити умови для реалізації можливостей займатися бізнесом», – сказав він. Подоляк назвав це «класичною державою» на сьогодні, яка була в Радянському Союзі. «Вона така є в інших бюрократичних країнах, і, на жаль, вона такою є частково в Україні. І тому ми маємо набагато частіше конфліктність між представниками влади, регуляторними органами та представниками бізнесу», – пояснив він.
Подоляк додав, що це не означає, що «влада завжди в чомусь винна», оскільки іноді бізнес «також хоче отримати неконкурентні переваги, використовуючи доступ до адміністративних посад тих чи інших чиновників».
Українська влада розуміє, що між державою і бізнесом мають бути інші відносини, коли «не можна буде монетизувати свої адміністративні можливості, коли буде менше взагалі номенклатури як такої», пояснив він.
«Чи можна сьогодні повністю перебудувати державу, прибрати зайві ланки, прибрати зайву кількість регуляторних дій? Певно: так. Чи йдуть роботи в цьому напрямку? Йдуть роботи», – заявив Подоляк. Він визнав, що війна росії проти України частково зупинила процес дерегуляції і держава намагається на сьогодні взяти більше на себе функцій, тому що в умовах, які склалися, «треба швидше приймати рішення».
Радник голови ОП наголосив, що для того, щоб та чи інша система працювала, вона має функціонувати через відповідні інститути. «Кризові ситуації мають вирішуватися через платформи, на яких присутні різні бізнес-асоціації. Однак цьому перешкоджає людська природа, яка потребує бажання «обійти чергу». Держава зараз на шляху становлення саме такого вирішення», – додав Подоляк. Держава не зацікавлена в розвитку лише великого бізнесу, державі вигідна конкуренція різних типів, їй також вигідно, коли багато малого та середнього бізнесу, сказав він.
Бекграунд. Партнер юридичної компанії Evidence Partners, адвокат Богдан Глядик розповів, на які проблеми скаржиться бізнес і як їх можна подолати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].