В Україні посилять контроль за обігом хімречовин подвійного використання

В Україні посилять контроль за обігом хімречовин подвійного використання

Кабмін затвердив відповідний порядок

В Україні посилять контроль за обігом хімречовин подвійного використання
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів схвалив порядок формування та ведення переліку хімічних речовин подвійного використання.

Про це повідомляє Міндовкілля.

Йдеться про речовини, які можуть бути використані як у промислових і наукових цілях, так і для виготовлення зброї чи вибухових пристроїв.

«Щоб запобігти будь-яким загрозам тероризму та диверсій важливо встановити дієвий контроль за обігом хімічних речовин подвійного використання. Тому в рамках реформи системи хімічної безпеки Україна продовжує переймати європейський досвід у цих питаннях», – зазначила заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олена Крамаренко.

Вона також додала, що порядок ведення переліку хімічних речовин подвійного використання розроблено на виконання євроінтеграційного закону «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією».

Уточнюється, що цей перелік формуватиме Міндовкілля та оприлюднюватиме у формі відкритих даних на ЕкоСистемі. На його основі створять перелік підприємств, на яких зберігаються або використовуються подібні речовини.

Як очікує міністерство, це дозволить державі зосередити увагу на «найбільш вразливих місцях» і зменшити ризики виникнення хімічних інцидентів та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо: у грудні 2022 року в Україні було ухвалено закон «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією». Це рамковий євроінтеграційний документ, що дозволить Україні виконати частину євроінтеграційних зобов’язань, а також подбати про захист українців і довкілля. Закон став базисом для розбудови національної системи управління хімічними речовинами за європейськими стандартами. Документ розроблено Міндовкілля за підтримки OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Нацрегулятор вказав Міндовкіллю на недоліки Стратегії торгівлі викидами парникових газів. Комісія оприлюднила зауваження до проєкту. Проєкт Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів розроблений Міндовкілля спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за підтримки уряду Німеччини.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло