NYT: НАТО на саміті запропонує Україні нову штаб-квартиру для управління військовою допомогою
Передача місії під командування генерала Каволі в НАТО захистить її від будь-яких політичних змін у Вашингтоні

НАТО запропонує Україні нову штаб-квартиру для управління всією військовою допомогою на саміті у Вашингтоні. Це є гарантією довгострокового зобов'язання альянсу щодо безпеки України та сприймається як «міст» до майбутнього членства Києва.
Джерело. Про це пише The New York Times з посиланням на джерела серед високопосадовців.
Президент України Володимир Зеленський та деякі країни Центральної Європи сподіваються, що на майбутньому саміті, який проходитиме з 9 по 11 липня, НАТО запропонує Києву переговори про членство.
Натомість альянс оголосить про створення місії в Німеччині для координації допомоги всіх видів у довгостроковій перспективі, заявили високопосадовці НАТО та США.
За даними видання, цей крок розглядається як «потужний сигнал» як союзникам Києва, так і москви, яка розраховує, що західні країни втомляться підтримувати війну.
Створити спеціальну місію запропонувала адміністрація президента Джо Байдена. У такий спосіб альянс має намір запропонувати Києву щось вагоме замість повноцінного членства.
Нова місія об'єднається з коаліцією країн, яка надає Україні військову допомогу. Тепер ініціатива контролюватиме підготовку українських військових у країнах-союзниках, підписання двосторонніх угод про безпеку та відправлення техніки.
Місія базуватиметься на військовому об'єкті США у Вісбадені, імовірністю її очолить американський генерал, який підпорядковуватиметься безпосередньо вищому начальству НАТО та США в Європі, – генерал Крістофер Каволі.
Передача місії під командування генерала Каволі в НАТО захистить її від будь-яких політичних змін у Вашингтоні, вважає експосол США в НАТО Іво Даалдер.
Раніше членство в Північноатлантичному альянсі Україні обіцяв генсек НАТО Єнс Столтенберг. «Але потрібно, щоб Україна стала якнайшвидше сумісною з арміями НАТО. У майбутньому Україна стане членом НАТО. Цей шлях до членства невідворотний», – зазначав він.
На саміті НАТО в липні 2023 року країни G7 підписали декларацію про надання Україні гарантій безпеки. Згідно з документом, кожна країна, яка підтримала цю ініціативу, має провести переговори з українською стороною для визначення конкретних довгострокових зобов'язань.
На сьогодні угоду щодо безпеки Україна підписала із 16 країнами. Серед них США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Іспанія, Японія та інші. Усі домовленості розраховані на 10 років.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Столтенберг заявив, що, як би це не звучало парадоксально, єдиний шлях до миру – це більше зброї для України. Він також заявив, що Китай має зіткнутися з наслідками свого рішення підтримувати росію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].