У НАТО вважають, що росія могла замінувати кабелі в Північному морі
Російські кораблі «поводилися незвично», проходячи над ключовими трубопроводами та кабелями

Північноатлантичний альянс висловив «серйозні побоювання», вважаючи, що росія спромоглася замінувати критично важливу підводну інфраструктуру в Північному морі, пише The Times.
Підозри базуються на даних компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими вежами, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.
«Саботаж на голландських або бельгійських кабелях поки не встановлений, але вибухівка була виявлена на британському кабелі на початку української кризи», – повідомив представник бельгійського підрозділу морської безпеки Томас Де Шпігелер.
Бельгійське видання De Tijd проаналізувало морські журнали та опублікувало розслідування, згідно з яким понад 160 російських цивільних суден здійснили 945 підозрілих маневрів за останні десять років, 749 з яких було зафіксовано в радіусі кілометра від трубопроводів у Північному морі.
Ще 72 підозрілі дії було здійснено в районі знаходження кабелів електроенергії, а решта 124 – навколо телекомунікаційних кабелів.
За даними видання, з початку року російський траулер «Капитан Соколов» та ще чотири кораблі «поводилися незвично», проходячи над ключовими трубопроводами та кабелями у Північному морі.
Проходячи над підводною інфраструктурою, судна сповільнювали хід. За даними видання, вони робили це з розвідувальною та диверсійною цілями.
«Російські судна вже підозрілі, навіть якщо вони дотримуються стандартного маршруту. Тому що кожне російське судно, навіть якщо воно працює на приватну компанію, у будь-якому разі працює на уряд. Незвичайні маршрути не завжди викликають питання, але підозріло, якщо вони проходять над трубопроводами та кабелями», – сказав Де Шпігелер.
Загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом уваги служб безпеки західноєвропейських країн після вибухів у вересні 2022 року на газопроводах «Північний потік 1 і 2».
У НАТО після цього стурбувалися можливою атакою росії на підводні кабелі, по яких передається близько 98% інтернет-даних і телефонного трафіку по всьому світу. Також під загрозою опинилися трубопроводи з Норвегії, якими на континент поставляється природний газ.
Бекграунд. Раніше The Guardian писала, що росія готується до «підводної війни» з НАТО – під загрозою всі підводні кабелі й трубопроводи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].