The Guardian: росія готується до «підводної війни» з НАТО – під загрозою всі підводні кабелі й трубопроводи
У разі пошкодження цієї інфраструктури без інтернету може залишитися понад 1 млрд людей

Безпека майже 1 млрд людей по всій Європі та Північній Америці знаходиться під загрозою через спроби росії пошкодити численні вразливі місця підводної інфраструктури, включаючи вітряні електростанції, трубопроводи та електрокабелі, попередив адмірал Дідьє Малетер, заступник командувача Об’єднаним військово-морським командуванням (Marcom) НАТО.
Джерело. Про це пише The Guardian.
Адмірал заявив, що мережа підводних кабелів і труб, від яких залежить енергія та зв’язок у Європі, не була створена для того, щоб протистояти «гібридній війні», яку веде москва та її союзники.
«Ми знаємо, що росіяни розробили багато гібридних загроз для підводної інфраструктури, щоб порушити європейську економіку, через кабелі, інтернет-кабелі, трубопроводи. Вся наша підводна економіка під загрозою», – сказав він.
“І ми точно знаємо, що росіяни розробили підводні атомні човни для операцій під водою”, – наголосив він.
При цьому Малетер зазначив, що у Marcom є «понад 100 кораблів, атомних підводних човнів і звичайних підводних човнів», які патрулюють води, включно з Арктикою, Чорним морем, Атлантикою, Балтією та Середземним морем.
Країни НАТО з великою інтенсивністю сканують води, для цього вони використовують датчики, супутники, різні підводні човни та інші інструменти для того, аби виявити винуватців та захистити підводні мережі.
За словами Малетера, ці підводні мережі є дуже вразливими до атак.
«Понад 90% інтернету знаходиться під водою. Всі наші зв'язки між США, Канадою та Європою проходять під водою, тому є багато вразливих місць», – зауважив він.
Минулого року помічник Генерального секретаря НАТО з питань розвідки і безпеки повідомив журналістам, що «існує підвищене занепокоєння тим, що росія може націлитись на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру з метою дезорганізувати життя Заходу і отримати важелі впливу на ті країни, які забезпечують безпеку України».
Раніше речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що росія під час нічної атаки 11 квітня могла залучити підводний носій крилатих ракет з Чорного моря. Він наголосив, якщо ця інформація підтвердиться, то можна говорити про нову тактику окупантів.
Бекграунд. Нагадаємо, ЗМІ писали, що 5 березня глобальний збій інтернету по всьому світу стався через пошкодження хуситами кабелів у Червоному морі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].