У серпні закінчується пільговий період, коли Україна не виплачувала зовнішні борги – The Economist
Якщо держава не домовиться про відтермінування виплат, доведеться оголошувати дефолт

Пільговий період, протягом якого інвестори дозволяли Україні не платити за зовнішніми боргами, закінчується 1 серпня.
Про це пише The Economist.
З 2022 року Україна не виплачувала кошти за обслуговування боргу від державних та приватних інвесторів. Сума виплат мала скласти 15% від ВВП щороку. У виданні наголошують, що, якби Україна сплачувала ці кошти, це стало б другою за величиною витратою держбюджету.
Журналісти The Economist додають, що Україні доведеться оголосили дефолт, якщо держава не домовиться про подальшу відстрочку.
Довідково. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев писав, що відношення державного боргу до ВВП за 2023 рік сягнуло 84,5%. На поточний рік, за його словами, Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозував підвищення цього показника до 94%.
Нардеп уточнив, що з початку повномасштабного вторгнення державний борг України зріс на $58 млрд. Частка зовнішнього боргу з 24 лютого 2022 року й донині збільшилася з 58% до 72%, а у валюті – з 63% до 74%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що держборг України у травні зріс ще на 100 млрд грн. Водночас у доларовому еквіваленті скоротився на $0,53 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].