Україна вперше увійшла до списку країн із доходами вищими за середні – Світовий банк

Україна вперше увійшла до списку країн із доходами вищими за середні – Світовий банк

Рейтинг оновлюється щорічно 1 липня на основі валового національного доходу

Україна вперше увійшла до списку країн із доходами вищими за середні – Світовий банк
Фото: Pixabay

Україна вперше увійшла до списку країн із доходами вищими за середні. Рейтинг оновлюється щорічно 1 липня на основі валового національного доходу. Дохід складається із сукупної вартості всіх товарів і послуг, вироблених протягом року на території держави, плюс доходи, одержані громадянами країни з-за кордону, мінус доходи, вивезені з країни іноземцями.

Про це йдеться у звіті Світового банку.

З категорії країн із доходом нижче за середній у категорію з доходом вище середнього перейшли також Алжир, Іран, Монголія.

За даними банку, доходи України становлять $5070 на душу населення. Там зазначили, що рейтинг України підвищився внаслідок відновлення економічного зростання у 2023 році – реальний ВВП зріс на 5,3% після падіння на 28,8% у 2022 році – і скорочення на 15% із початку вторгнення рф чисельності населення.

«Ці фактори були додатково посилені зростанням цін на товари та послуги вітчизняного виробництва, що спричинило значне збільшення номінального ВНД (за методом Атласу) на душу населення на 18,5%. У той час як економіка України була значно ослаблена вторгненням росії, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною діяльністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%), які підтримують зусилля України щодо відновлення», – зауважили у СБ.

Банк відносить доходи економіки світу до низького, нижчого за середній, вищого за середній та високий. Рейтинг складається з кінця 1980-х. Але якщо в 1987 році 30% країн були класифіковані як країни з низьким рівнем доходу, а 25% – як країни з високим рівнем доходу, то в 2023 коефіцієнти змістилися до 12% і 40% відповідно.

Зазначається, що серед країн Південної Азії у 2023 році 13% класифіковано як країни з низьким рівнем доходу, а на Близькому Сході та Північній Африці – 10%. Водночас у Латинській Америці та Карибському басейні частка країн із високим рівнем доходу зросла з 9% у 1987 році до 44% у 2023 році. Разом з тим у 2023 році в Європі та Центральній Азії частка країн із високим рівнем доходу є нижчою на 2% і становить 69%.

Згідно зі звітом, Болгарія, Палау та росію цього року перейшли з категорії країн із рівнем доходу вищим за середній у категорію країн із високим рівнем доходу. Економічна активність у росії зумовлена значним зростанням військово активності, відновленням торгівлі, фінансового сектору та будівництва.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що на аукціоні з розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП) 25 червня Міністерство фінансів залучило до державного бюджету понад 15 млрд грн.

Водночас компанії – лідери добувної промисловості України отримали понад 365 млрд грн доходу у 2023 році. Це на 13% більше проти першого року повномасштабної війни

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло