Шольц і Туск домовилися разом протистояти російській агресії у Європі
Німеччина і Польща посилять присутність НАТО на східному фланзі та координацію допомоги Україні

Німеччина та Польща домовилися активізувати оборонну співпрацю для стримування російської загрози у Європі. Країни посилять присутність НАТО на східному фланзі та координацію допомоги Україні.
Відповідні заяви зробили канцлер ФРН Олаф Шольц та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск на зустрічі у Варшаві. Політики провели перші з 2018 року міжурядові переговори.
Обидва лідери також заявили, що поглиблюватимуть співпрацю для надання військової допомоги Україні, у тому числі у ремонті та обслуговуванні танків «Леопард-2».
Канцлер Німеччини вирушив з візитом до Польщі разом із міністрами вперше за шість років. Сам Шольц був у Варшаві востаннє 2021 року.
«Ми маємо розширити транспортні шляхи між Польщею та Німеччиною, що важливо і для військових», – заявив Олаф Шольц.
Канцлер додав, що вважає безпеку двох країн «неподільною» і закликав ще сильніше поглибити партнерство між Варшавою та Берліном.
«Ми хочемо, щоб голос Польщі звучав у Європі голосно, тому що безпека наших країн нерозривно пов'язана», – написав канцлер у своєму акаунті в Твіттері (Х), подякувавши Туску за «конструктивні урядові консультації».
Польський прем'єр у свою чергу заявив, що Німеччина стане «лідером у питаннях безпеки Європи». Крім того, він нагадав, що його країна «витрачає величезні гроші на озброєння», тому він би хотів, щоб зусилля Варшави у цій сфері «були добре скоординовані із зусиллями інших країн».
Відносини між країнами були напруженими під час перебування при владі у Польщі консервативної партії «Право і справедливість». Минулого року пост прем'єр-міністра Польщі обійняв Дональд Туск, а до влади прийшла проєвропейська коаліція.
Видання Politico перед зустріччю Шольца та Туска писало, що Берлін погодиться виплатити компенсації жертвам нацистських злочинів часів Другої світової війни. Але під час зустрічі у Варшаві Шольц цього не запропонував Польщі, зазначивши, що Німеччина намагатиметься надати підтримку постраждалим.
Крім того, ухвалено рішення збудувати в Берліні польсько-німецький дім та створити меморіал польським жертвам окупації Німеччиною.
Туск зауважив, що виплата репарацій не заповнить втрати Другої світової війни, але це не повинно бути приводом для дипломатичних воєн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].