Китайські банки покинули Московську біржу після американських санкцій
Учасники ринку з Китаю ризикують потрапити під вторинні санкції США, оскільки Мосбіржу внесено до SDN-списку американського Мінфіну із забороною на будь-які операції

Великі учасники біржових торгів китайським юанем, зокрема китайські банки, які продовжують співпрацювати з росією, покидають Московську біржу, що потрапила під санкції США.
Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на дані біржі.
За останні два тижні середній розмір угоди з китайською валютою значно зменшився: порівняно з травнем цей показник впав на 14% – до 1,89 млн рублів, досягнувши найнижчого рівня з лютого 2023 року.
Водночас різко зріс обсяг торгів на позабіржовому ринку юаня: у червні було укладено угод на 1,98 трлн рублів, що на 27% більше, ніж у травні. При цьому внутрішньоденні обороти тричі встановлювали рекорди, перевищуючи 200 млрд рублів на день.
Це свідчить про те, що потоки юанів, які надходять до росії за продану до Китаю нафту, переміщуються з біржового ринку на позабіржовий, аналогічно до долара і євро, торги якими були зупинені 13 червня.
Китайські банки, які є основними постачальниками юаневої ліквідності, ризикують потрапити під вторинні санкції США, оскільки Московську біржу внесено до списку SDN американського Мінфіну, що забороняє будь-які операції з нею, пояснює аналітик Совкомбанку Михайло Васильєв.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що акції Московської біржі 13 червня відкрилися з падінням на 15% після запровадження санкцій США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].