НАТО надасть Україні протягом цього року військову допомогу на 40 млрд євро

НАТО надасть Україні протягом цього року військову допомогу на 40 млрд євро

Постачання НАТО озброєнь Україні та навчання солдатів ЗСУ надалі координуватимуть із нової штаб-квартири в німецькому Вісбадені

НАТО надасть Україні протягом цього року військову допомогу на 40 млрд євро
@NATO

На саміті НАТО у Вашингтоні було ухвалено рішення про надання Україні протягом року військової допомоги на суму 40 млрд євро. Про це йдеться у заяві глав держав та урядів країн – членів Північноатлантичного альянсу, оприлюдненій за підсумками другого дня саміту, 10 липня.

Вказується, що в цій сумі буде враховано кошти, виділені з 1 січня 2024 року.

На саміті було також погоджено план, що дозволяє гарантувати надання Україні допомоги навіть у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США в листопаді цього року. Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг.

У рамках цього плану постачання НАТО озброєнь Україні, а також навчання українських солдатів у Європі надалі координуватимуть через штаб-квартиру альянсу в німецькому Вісбадені за участю 700 співробітників, зокрема 40 німецьких.

«Мета полягає в тому, щоб перевести підтримку України у сфері безпеки на постійну основу й у такий спосіб забезпечити поліпшену, передбачувану та узгоджену підтримку», – йдеться у заяві країн НАТО.

Зазначається, що завданням нової штаб-квартири під назвою NSATU буде також допомога Україні в її подальшому зближенні з НАТО.

«З погляду міжнародного права NSATU не зробить із НАТО учасницю конфлікту», – йдеться у заяві союзників.

При цьому прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився від участі угорських сил у роботі штаб-квартири через побоювання перед конфронтацією з росією.

Досі за координацію допомоги Україні відповідали США. Для цього у штаб-квартирі командування ЗС США наприкінці 2022 року було сформовано підрозділ із 300 військовослужбовців під назвою «Група з підтримки України у сфері безпеки».

Як і очікувалося, запрошення України до вступу в НАТО на саміті у Вашингтоні не прозвучало.

«Головна причина – побоювання США та Німеччини перед конфронтацією з росією», – пише агентство AFP.

Проте, як йдеться в заяві союзників, вони вважають, що Україна перебуває «на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО».

Бекграунд. Напередодні Reuters писало, що країни НАТО готові прийняти Україну в альянс, але для цього ще багато чого потрібно зробити. «Усі союзники згодні, що Україна буде членом НАТО», але поки що зарано точно говорити, коли це відбудеться, заявив у середу на саміті Столтенберг.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло