НАТО заявило про готовність прийняти Україну в альянс, але «ще багато роботи»
Також в комюніке Китай вперше названо «рішучим посібником» війни

Країни НАТО готові прийняти Україну в Альянс, але для цього ще багато чого потрібно зробити. Поки що вони готуються оголосити про додаткові заходи військової підтримки, пише Reuters.
«Усі союзники згодні, що Україна буде членом НАТО», але поки що зарано точно говорити, коли це відбудеться, заявив у середу на саміті генеральний секретар організації Єнс Столтенберг.
«Разом з Україною ми рухаємося до її членства», роблячи «конкретні кроки», додав він.
Альянс продовжуватиме підтримувати Україну «на незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством в НАТО», йдеться у проєкті комюніке, з яким ознайомився Reuters.
Наголошується, що США та Німеччина до останнього часу заперечували проти формулювання «незворотний шлях», на якому наполягали багато країн, повідомляла Financial Times.
Свою позицію Берлін і Вашингтон пояснювали так: Київ має провести структурні реформи, у тому числі у військовій сфері, щоб підвищити сумісність ЗСУ зі збройними силами альянсу, і вступ до нього не може відбутися до закінчення війни.
НАТО зможе «запросити Україну, коли на це погодяться союзники та будуть виконані умови», сказало Reuters джерело, знайоме з обговоренням.
Протягом наступного року альянс має намір надати Україні 40 млрд євро, йдеться у комюніке.
«Повномасштабне вторгнення росії в Україну зруйнувало мир і стабільність у євроатлантичному регіоні та серйозно підірвало глобальну безпеку. росія залишається найбільш значною та прямою загрозою безпеці Альянсу. Тероризм у всіх його формах і проявах є найбільш прямою асиметричною загрозою безпеці наших громадян, а також міжнародному миру та процвітанню. Загрози, з якими ми стикаємося, глобальні та взаємопов’язані”, – йдеться в комюніке саміту.
За словами Столтенберга, буде підготовлено «суттєвий» пакет військової допомоги. Він, зокрема, міститиме нову структуру в рамках НАТО, яка координуватиме постачання озброєнь, підготовку військ, співпрацю у сфері розвідки та безпеки. Буде зроблено оголошення про нові негайні постачання, зокрема засоби ППО, додав він.
На саміті також було оголошено, що Нідерланди та Данія вже розпочали відправлення F-16 до України й цього літа винищувачі братимуть участь у бойових діях. З понад 60 літаків, обіцяних цими двома країнами, а також Бельгією та Норвегією, Нідерланди готові надати 24, а Данія – 19.
Крім того, члени НАТО зайняли жорстку позицію щодо Китаю. У проєкті комюніке він названий «рішучим посібником» росії, яка веде війну, і системною загрозою євроатлантичній безпеці. Альянс закликає Пекін перестати надавати росії матеріальну та політичну підтримку в її військових діях.
Бекграунд. Нагадаємо: напередодні французький президент Еммануель Макрон заявив, що головні противники вступу України в НАТО – США і Німеччина. Він вважає, що саміт у Вашингтоні може принести Україні таке саме розчарування, як і Вільнюський саміт 2023 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].