Ціни на автомобілі Tesla в Європі зросли через введення мит на електромобілі з Китаю
У червні Tesla попередила, що може підвищити ціни з липня через мита Єврокомісії, які зросли до 37,6% залежно від автовиробника

Компанія Tesla підвищила ціни на автомобілі Model 3 в європейських країнах, таких, як Німеччина, Нідерланди та Іспанія, приблизно на 1500 євро залежно від моделі через мита Європейської комісії на електромобілі китайського виробництва.
Про це повідомляє Reuters.
У червні Tesla попередила, що може підвищити ціни з липня через мита Єврокомісії, які зросли до 37,6% залежно від виробника.
Згідно з даними Європейської комісії, мито на автомобілі Tesla мало становити 20,8%, але компанія подала запит на перерахунок ставки. 4 липня Європейська комісія запровадила тимчасове компенсаційне мито на імпорт акумуляторних електромобілів із Китаю. Мита для трьох вибраних китайських виробників такі: BYD – 17,4%, Geely – 19,9% та SAIC – 37,6%.
Інші виробники в Китаї, які не пройшли перевірку комісії, обкладаються митом у розмірі 20,8%. Мито для компаній, що не співпрацювали під час розслідування ЄС, становить 37,6%.
Розслідування щодо субсидій, яке розпочалося минулого року, привело ЄК до попереднього висновку, що ланцюг створення вартості акумуляторних електромобілів у Китаї має вигоду від несправедливого субсидування, що створює загрозу економічної шкоди для виробників у ЄС. Також вивчено ймовірні наслідки цих заходів для імпортерів, користувачів і споживачів у Євросоюзі.
Рішення ЄС щодо електромобілів слідує прикладу США, які минулого місяця запровадили 100%-ве мито на імпорт електромобілів із Китаю, хоча цей захід є більш символічним, оскільки в цей час автомобілі практично не поставляються.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що китайські автовиробники закликали уряд відповісти на рішення ЄС обмежити експорт китайських електромобілів шляхом підвищення тарифів на імпорт європейських автомобілів із бензиновим двигуном.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].