ФГВФО подав позови проти колишніх власників «Надра Банку» на 18,5 млрд грн

ФГВФО подав позови проти колишніх власників «Надра Банку» на 18,5 млрд грн

Позови пов’язані з епізодами завдання збитків «Надра Банку» за період з 2008 року

ФГВФО подав позови проти колишніх власників 	«Надра Банку» на 18,5 млрд грн

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав три позови до українських судів проти колишніх власників і топменеджерів «Надра Банку» на загальну суму 18,5 млрд грн.

Про це повідомила директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут в інтерв’ю Forbes.

Світлана Рекрут зазначила, що ці позови пов’язані з епізодами завдання збитків «Надра Банку» за період з 2008 року. За її словами, умовно ці епізоди можна розділити на три етапи: перші власники (асоціюються з братами Сегалями), період тимчасової адміністрації та період Дмитра Фірташа.

Фонд гарантування подав позови на такі суми: 10,9 млрд грн, 5,9 млрд грн та 1,7 млрд грн відповідно. Крім того, Рекрут повідомила, що це лише початок, і очікуються нові позови, адже загальна сума збитків, завданих банку, становить близько 30 млрд грн. Збитки на 15 млрд грн пов’язані з діяльністю Дмитра Фірташа.

Втім, подавати позови в іноземних юрисдикціях, де перебуває Фірташ, Фонд не планує.

«Ми концентруємося на українській юрисдикції, за кордон іти не плануємо, адже прогнозовані надходження не покриють витрати», – пояснила Рекрут.

Представники Group DF Дмитра Фірташа заявляють, що збитки «Надра Банку» були завдані ще до його придбання бізнесменом у 2011 році. 

Бекграунд. У 2020 році експерти виявили, що гроші з банку були виведені на компанії, пов’язані з братами Сегалями та групою «Континіум». Аудитори з'ясували, що перші проблеми в установи виникли у 2008-2009 роках, коли банку завдали збиток у 4,8 млрд грн. Акціонери виводили гроші в той час, коли НБУ надавав рефінансування «Надрі».

НБУ мав би контролювати, як витрачаються його кошти, надані банку, щоб він міг видавати вклади фізичним особам та заспокоїти паніку у відділеннях.

Але банківський нагляд наприкінці 2000-х років був недбалим, а також міг бути фінансово замотивованим, про що пізніше багато разів говорило наступне керівництво НБУ. Тому викрадення грошей, яке могло мати місце, ніхто не зупиняв.

Аудитори дізналися, що з вкрадених сум правоохоронці зуміли повернути лише відшкодування у вигляді застави на 854 млн грн та грошову компенсацію на 403 млн грн від компаній, повʼязанних з Гіленком та братами Сегалями.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло