ФГВФО подав позови проти колишніх власників «Надра Банку» на 18,5 млрд грн
Позови пов’язані з епізодами завдання збитків «Надра Банку» за період з 2008 року

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) подав три позови до українських судів проти колишніх власників і топменеджерів «Надра Банку» на загальну суму 18,5 млрд грн.
Про це повідомила директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут в інтерв’ю Forbes.
Світлана Рекрут зазначила, що ці позови пов’язані з епізодами завдання збитків «Надра Банку» за період з 2008 року. За її словами, умовно ці епізоди можна розділити на три етапи: перші власники (асоціюються з братами Сегалями), період тимчасової адміністрації та період Дмитра Фірташа.
Фонд гарантування подав позови на такі суми: 10,9 млрд грн, 5,9 млрд грн та 1,7 млрд грн відповідно. Крім того, Рекрут повідомила, що це лише початок, і очікуються нові позови, адже загальна сума збитків, завданих банку, становить близько 30 млрд грн. Збитки на 15 млрд грн пов’язані з діяльністю Дмитра Фірташа.
Втім, подавати позови в іноземних юрисдикціях, де перебуває Фірташ, Фонд не планує.
«Ми концентруємося на українській юрисдикції, за кордон іти не плануємо, адже прогнозовані надходження не покриють витрати», – пояснила Рекрут.
Представники Group DF Дмитра Фірташа заявляють, що збитки «Надра Банку» були завдані ще до його придбання бізнесменом у 2011 році.
Бекграунд. У 2020 році експерти виявили, що гроші з банку були виведені на компанії, пов’язані з братами Сегалями та групою «Континіум». Аудитори з'ясували, що перші проблеми в установи виникли у 2008-2009 роках, коли банку завдали збиток у 4,8 млрд грн. Акціонери виводили гроші в той час, коли НБУ надавав рефінансування «Надрі».
НБУ мав би контролювати, як витрачаються його кошти, надані банку, щоб він міг видавати вклади фізичним особам та заспокоїти паніку у відділеннях.
Але банківський нагляд наприкінці 2000-х років був недбалим, а також міг бути фінансово замотивованим, про що пізніше багато разів говорило наступне керівництво НБУ. Тому викрадення грошей, яке могло мати місце, ніхто не зупиняв.
Аудитори дізналися, що з вкрадених сум правоохоронці зуміли повернути лише відшкодування у вигляді застави на 854 млн грн та грошову компенсацію на 403 млн грн від компаній, повʼязанних з Гіленком та братами Сегалями.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].