Кабмін затвердив умови приватизації та стартову вартість АТ «ОГХК»

Кабмін затвердив умови приватизації та стартову вартість АТ «ОГХК»

В урядовій постанові зазначається, що на продаж буде виставлено 1 млрд 944 млн акцій, тобто 100% статутного капіталу

Кабмін затвердив умови приватизації та стартову вартість АТ «ОГХК»
Фото: Укрінформ

Кабінет міністрів затвердив умови продажу акціонерного товариства «Об'єднана гірничо-хімічна компанія».

Про це йдеться у розпорядженні уряду № 643-р від 12 липня 2024 року. 

Згідно з документом, на продаж виставлять 1,944 млрд простих іменних акцій, що становить 100 відсотків статутного капіталу товариства. Їхню вартість оцінили у 3,8 млрд грн  – цю цифру Кабмін визначив як стартову для майбутнього аукціону. Напередодні, ОГХК відновив видобуток в кар'єрах Іршанського ГЗК. Компанія уклала перший з жовтня 2022 року контракт на продаж 70 000 тон ільменітового концентрату. АТ ОГХК  – найбільше підприємство в Україні з видобування та збагачення концентратів титанових руд. Крім ГЗК на Житомирщині, до складу ще входить Вільногірський гірничо-металургійний комбінат в Дніпропетровській області.

Окремим розпорядженням № 644-рурядовці визначили початкову ціну ще одного об'єкта великої приватизації. Готель «Україна» оцінили у 1,47 млрд грн. Він розташовується у центрі столиці – в 200 метрах від метро «Майдан Незалежності». Готель має 365 номерів, 8 конференц-залів, бізнес-центр, ресторан та інші об'єкти інфраструктури.

Голова Фонду державного майна Віталій Коваль повідомив, що 15 липня Фонд держмайна, у розпорядженні якого перебуває ОГХК, проведе засідання аукціонних комісій по цих підприємствах, після чого будуть опубліковані інформаційні повідомлення про приватизаційні аукціони.

Аукціони пройдуть у системі «Прозорро.Продажі». Під час дії воєнного стану для об'єктів великої приватизації повторні аукціони зі зниженням стартової ціни проводитися не будуть.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Кабмін включив до Переліку обʼєктів великої приватизації заводи російського олігарха молчанова. Йдеться про Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» та «АЕРОК».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло