Закон про мобілізацію: сьогодні минув термін для обов'язкового оновлення військово-облікових даних
Оновлення триває, проте відтепер не вийде оновити дані в ЦНАП

Закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, зобовʼязав усіх військовозобов'язаних громадян України оновити свої військово-облікові дані у ЦНАП, ТЦК або через застосунок «Резерв+». За цей час, станом на 14 липня, свої дані оновили майже 4,2 млн українців.
Про це повідомила пресслужба Міноборони.
Як уточнив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, 3,2 млн українців скористалися саме застосунком «Резерв+», що «значно випереджає показники ТЦК чи ЦНАПів».
«Потрібно було оновити номер мобільного телефону, електронну адресу та місце проживання. Все інше можна з’ясувати або скориставшись службою підтримки в режимі онлайн (Резерв+), або зв’язавшись з представниками ТЦК. Три мільйони 200 тисяч українців оновили свої дані в застосунку. Що значно випереджає показники ТЦК чи ЦНАПів», – сказав він.
Він додав, що через Центри надання адміністративних послуг більше не можна оновлювати військово-облікові дані. Водночас процедура оновлення даних через мобільний застосунок «Резерв+» або територіальні центри комплектування залишається можливою.
Згідно зі ст. 210 Кодексу України про адміністративне порушення, за невчасне оновлення даних передбачається штраф: за вчинення вперше адміністративного правопорушення передбачено штраф 17 000 грн, за повторне протягом року – 25 500 грн.
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко в інтерв’ю YouTube-каналу «єПитання» уточнила, що українці за кордоном також отримають штрафи, якщо не оновлять дані вчасно.
«На жаль, немає однозначного інструменту, яким чином це реалізувати. Тому що створюється постанова про адміністративне правопорушення, постанову має прийняти людина, вона має сплатити штраф тощо...», – сказала вона.
Водночас в інтервʼю LIGA.net Черногоренко наголосила, що наразі Міноборони працює над тим, щоб військовозобов'язані мали можливість оформлювати відстрочку онлайн, проте є низка даних, яких немає в електронних базах, тому це процес перебуває в активній розробці.
«Є підстави для відстрочки, які ми зможемо швидко реалізувати. Це троє дітей, це статус студента. Тобто те, з чого у державі вже є реєстри. Є низка підстав, з яких даних немає. Наприклад, відсутня єдина централізована база, яка швидко надасть нам можливість отримати інформацію щодо догляду за людиною з інвалідністю», – пояснила Черногоренко.
У Державній прикордонній службі України заявили, що відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевірятимуть військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі. У разі відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.
Бекграунд. Раніше Mind написав для вас лонгрід про мобілізацію, у якому є все (або майже), про що мають знати військовозобов'язані. Відстрочка, оновлення даних у ТЦК, що робити тим, хто за кордоном та багато іншого.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].