НАБУ вийшло на рекордні показники за 10 років свого існування – керівник Антикорупційної ініціативи ЄС

НАБУ вийшло на рекордні показники за 10 років свого існування – керівник Антикорупційної ініціативи ЄС

За минулий рік бюро видало 237 підозр особам у кримінальних провадженнях

НАБУ вийшло на рекордні показники за 10 років свого існування – керівник Антикорупційної ініціативи ЄС
Фото: Mind.ua

Національне антикорупційне бюро України у 2023 році продемонструвало найвищі показники за 10 років свого існування.

Про це в інтерв'ю Mind повідомив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Аллан Паг Крістенсен.

Торік детективи бюро оголосили 237 підозр особам у кримінальних провадженнях. Голова EUACI назвав такий результат «сильним показником їхньої ефективності».

Однак Крістенсен наголосив, що в роботі НАБУ також є і мінуси. Йдеться, зокрема, про недоліки в роботі відділу кадрів, організації управлінь та відділів, співробітництві з іншими антикорупційними інституціями тощо.

«Нині бюро працює над виконанням наших технічних і консультативних рекомендацій. А ми допомагаємо йому опрацьовувати ті невеликі недоліки, що були знайдені», – пояснив керівник ініціативи.

За його словами, провадження щодо хабарників часто має користуватися послугами інших організацій через те, що Бюро не має власної експертної установи. Зокрема детективи співпрацюють із науково-дослідними установами СБУ.

«Це достатньо серйозна проблема: по-перше, це забирає більше часу (якщо робота ведеться третьою особою); по-друге, НАБУ як організація не завжди може бути впевнене в якості висновків сторонньої організації. Отже, зараз бюро прагне організувати власну експертну установу», – резюмував Крістенсен.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські антикорупційні інституції показують свою ефективність. Голова антикорупційної програми вважає, що ВАКС заслуговує на довіру.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло