ЄС оцінює суперечливий законопроект про можливість відкупитися за корупцію – Стефанішина
Згідно із законопроектом, розмір штрафу може становити від 204 тисяч грн до 204 млн грн залежно від тяжкості злочину

Єврокомісія розглядає законопроект, який передбачає можливість сплатити штраф за звинувачення в корупції, повідомила агентству Інтерфакс-Україна віце-прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Законопроект №11340 пропонує внести зміни до Кримінального кодексу України, зокрема щодо провадження у справах про корупційні злочини та угоду про визнання винуватості.
У разі ухвалення закон дозволить судам укладати угоду про визнання винуватості з особою, обвинуваченою в корупційному злочині, згідно з якою покарання може передбачати штраф, який відшкодовуватиме збитки, завдані, наприклад, розтратою.
Згідно із законопроектом, розмір штрафу може становити від 204 тисяч грн до 204 млн грн залежно від тяжкості злочину.
Стефанішина повідомила, що законопроект має підвищити ефективність угод про визнання винуватості відповідно до світової практики.
«Угода про визнання винуватості є дуже поширеною практикою в усьому світі. Така практика вже існує в Україні. Однак нинішній механізм є неефективним, як відзначають оцінки міжнародних експертів», – сказала Стефанішина.
Законопроект був прийнятий парламентом у першому читанні 18 липня, незважаючи на ризики, на які вказували НАБУ, САП і антикорупційний комітет Верховної Ради, зазначив народний депутат Ярослав Железняк.
В антикорупційному комітеті заявили, що закон містить «корупційний фактор».
Железняк зазначив, що ухвалення закону є вимогою Механізму ЄС в Україні, але закон «дуже погано написаний урядом, зокрема Мін'юстом, і явно без нормальних консультацій з колегами з міжнародних партнерів».
Український блогер Ігор Лаченков стверджував, що закон «дозволить топ-корупціонерам відкупитися від покарання за корупцію, просто сплативши будь-яку суму збитків, навіть не викриваючи спільників».
Лаченков детально описав проблеми із законороектом, навівши приклад чиновника, якого спіймали на розтраті 3,4 млн грн при керуванні будівництвом укріплень.
«Він зможе законно заплатити частину відкату... і все, він на волі», – зазначив Лаченков.
Бекграунд. Нагадаємо, 16 липня САП і НАБУ викрили двох прокурорів Офісу Генпрокурора на хабарництві. Йдеться про хабар у сотні тисяч доларів за закриття справи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].