Українські санкції заблокували транзит нафти «Лукойлу» в Угорщину
Будапешт працює над правовим рішенням для відновлення постачання нафти

Наприкінці червня 2024 року Україна посилила санкції проти російської компанії «Лукойл», що призвело до блокування транзиту нафти в Угорщину.
Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, пише Bloomberg.
Раніше санкції були обмежені виведенням капіталів, обмеженням торговельних операцій та забороною участі у приватизації чи оренді державного майна. У червні 2024 року РНБО суттєво їх розширила, додавши заборону на транзит.
«Зараз в Україні склалася юридична ситуація, згідно з якою «Лукойл» не здійснює постачання в Угорщину. Зараз ми працюємо над правовим рішенням», – сказав Петер Сійярто журналістам у Нью-Йорку після зустрічі з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим.
«Лукойл» є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту в Угорщину через південну частину нафтопроводу «Дружба» в Україні. Для угорської компанії Mol російські постачання забезпечують дві третини усієї сирої нафти, але не виключено, що вона зможе повністю замінити їх з 2025 року, як повідомило Fitch Ratings на початку цього року.
Бекграунд. Зустріч Сійярто з Лавровим відбулася слідом за візитом угорського прем'єра Віктора Орбана до москви на початку цього місяця, де угорський лідер говорив з владіміром путіним про перспективу завершення війни проти України.
Угорщина вважається найбільш дружньою до кремля країною у ЄС, і її минула поведінка неодноразово викликала гнів її європейських партнерів. Будапешт неодноразово перешкоджав санкціям проти росії, переговорам про вступ України та допомозі Україні.
Ще до початку повномасштабного вторгнення відносини між Брюсселем і Будапештом були напруженими, оскільки ЄС звинувачував Орбана у відступі від демократії та погіршенні верховенства права.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].