Польща пропонує ЄС провести масштабну кампанію у США проти російської дезінформації — Reuters
Варшава стверджує, що Кремль розгорнув у Штатах пропаганду про те, що слід перестати надавати Україні допомогу

Агентство Reuters ознайомилося з доповіддю, підготовленою в Польщі до зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбудеться у понеділок.
У ній пропонується провести перед листопадовими виборами в США масштабну кампанію для донесення до американської громадськості правдивої інформації про масштаби участі країн Європи у підтримці України та цінності відкритого демократичного суспільства.
У доповіді наголошується, що російська пропаганда експлуатує протиріччя в американському суспільстві для того, щоб підірвати підтримку України та відданість США захисту європейських союзників.
«У цей критичний момент історії виключно важливо, щоб ми колективно вжили негайних і рішучих дій для зміцнення трансатлантичних відносин шляхом стратегічних комунікацій про Євросоюз у США», – йдеться в польських пропозиціях.
«Це означає масштабування наших дій щодо викриття і, що ще важливіше, запобігання російській дезінформації та запуску компаній, які виправляють фейкові уявлення про те, яку позицію Європа займає зараз, і про користь дипломатії, колективної безпеки та відкритого суспільства», – вказується в документі .
Польська сторона стверджує, що російські державні ЗМІ та онлайн-акаунти, пов’язані з Кремлем, поширюють оманливий контент про імміграцію та безпеку кордону в США, спотворюють вплив імміграції, поширюють історії про злочини, скоєні іммігрантами, і попереджають про жахливі наслідки, якщо США не зосередяться на кордоні з Мексикою.
«Ми повинні очікувати набагато більше (дезінформації з боку Кремля), оскільки скорочення підтримки України залишається головним пріоритетом росії. Нам потрібно нагадати американській громадськості, особливо молодшому поколінню, про досягнення, які наше десятирічне партнерство принесло економіці США», – йдеться в документі.
Польща заявила, що стала об’єктом численних спроб росії дестабілізувати ситуацію та втручатися у польські вибори через допомогу в постачанні військової допомоги Україні.
«Ми повинні підвищити обізнаність американської громадськості про розмір європейської допомоги Україні та про те, як ці зусилля допомагають рятувати українські життя», – йдеться у документі з посиланням на заяви кандидата в президенти США Дональда Трампа про те, що європейська допомога Україні була набагато меншою, ніж американська.
З моменту російського вторгнення в Україну в 2022 році ЄС надав Україні 107 млрд євро і пообіцяв ще 50 млрд євро на наступні чотири роки.
Рада з міжнародних відносин США оцінює американську допомогу Україні в $107 млрд.
Бекграунд. Раніше президент Зеленський повідомив, що Варшава прийняла «позитивне рішення», яке допоможе Києву швидше отримати F-16. Очікується, що Україна отримає щонайменше 79 літаків F-16 з Нідерландів, Данії, Бельгії та Норвегії, з них 20 – цього року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].