Угорщина «тихо» взяла рекордний кредит в $1 млрд у банків Китаю
Не маючи доступу до фондів ЄС через суперечки з Брюсселем, Орбан шукає гроші на стороні

Навесні 2024 року Будапешт взяв у трьох китайських банків кредит на 1 млрд євро, найбільший з коли-небудь взятих державою, повідомляє Politico з посиланням на дані Управління боргом Угорщини.
Рекордну позику Угорщина отримала на тлі рекордного зростання її державного боргу до 140 млрд євро, що становить 73,5% ВВП, і дефіциту бюджету в 6,7% ВВП, і втрати доступу до фондів Євросоюзу через суперечки з Брюсселем.
Кредит, наданий Банком розвитку Китаю, Експортно-імпортним банком Китаю та угорським відділенням Банку Китаю, був повністю використаний 19 квітня та має бути погашений протягом трьох років, повідомляє Politico.
Кредитна угода дозволяє фінансувати інвестиції в інфраструктуру та енергетику, серед інших галузей, при збереженні співвідношення державного боргу до ВВП у межах 28,9%, додає ЗМІ з посиланням на урядове відомство.
Будапешт не оголошував про угоду. Про це стало відомо лише після того, як цього літа були опубліковані дані агентства з державного боргу. Інші деталі кредиту, зокрема процентну ставку та графік погашення, агентство не розголошує.
Угорщина активно поглиблює свої зв'язки з Китаєм, про що свідчить травневий візит Сі Цзіньпіна до Будапешта, під час якого сторони підписали низку угод щодо інфраструктурних проєктів. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан також відвідав Пекін під час так званої миротворчої місії в липні.
Непогоджені дипломатичні зусилля Орбана, а саме його зустрічі з російським і китайським лідерами владіміром путіним і Сі Цзіньпіном викликали гнів у всьому ЄС.
У Брюсселі наголосили, що, хоча Угорщина головує в Раді ЄС, Орбан у цих поїздках не представляє європейський блок.
Європейська комісія 15 липня оголосила, що скоротить свою участь у неформальних зустрічах, запланованих Угорщиною під час її головування в ЄС після «мирної місії» Орбана.
Угорщина, яка вважається найбільш наближеним до Кремля членом ЄС, неодноразово перешкоджала наданню допомоги Україні через те, що це нібито «продовжує» та «загострює» війну.
Бекграунд. Як повідомлялося, в МЗС Польщі запропонували Угорщині вийти зі складу Євросоюзу. Заступник міністра закордонних справ назвав політику Орбана «антиєвропейською, антиукраїнською та антипольською».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].