Мінфін хоче оподатковувати посилки вартістю до 150 євро – міністр фінансів
За його словами, в Україні практично вся інтернет-торгівля знаходяться в «тіні»

У Міністерстві фінансів вважають, що запровадження податку на посилки до 150 євро дозволить закрити тіньову схему завезення товарів.
Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю РБК-Україна.
Він заявив, що в Україні практично вся інтернет-торгівля та електронна комерція знаходяться в «тіні». За його словами, у межах ліміту 150 євро неоподатковуваної вартості товару в нас завозять усе.
«Ця проблема значно більша, ніж просто небажання платити незначні податки при імпорті. Достатньо поцікавитися, як працює інтернет-торгівля: як зареєстровані бізнеси, скільки податків сплачують, яким чином імпортують і чи сплачують імпортний ПДВ», – зазначив Марченко.
Як повідомляється, більшість продавців працюють як суб'єкти спрощеної системи оподаткування і навіть за оборотів у сотні мільйонів гривень сплачують лише єдиний податок 5%.
«Але в нас, як правило, навіть якщо імпортна продукція коштує 300 євро, то декларується 150 євро, щоб взагалі не сплачувати податки. Я вже не кажу про те, що таким чином розбивають цілі партії товарів. Це та лазівка, яку ми вважаємо за потрібне закрити», – сказав міністр.
За статистичними даними, у 2023 році без податків в Україну завезли 51,5 млн одиниць міжнародних поштових відправлень. У середньому виходить, що кожен українець отримав дві посилки за рік.
«При цьому ніхто не знає, скільки реально товарів знаходиться всередині кожної з 51,5 млн посилок. Поставте собі запитання, чому в Україні ціна тих же iPhone інколи нижча, ніж у країнах, де їх виробляють? Тому що з цих товарів не сплачено податки», – заявив Марченко.
Він також додав, що розуміє непопулярність цієї ініціативи, але наполягає: аргументи міністерства достатньо обґрунтовані для зменшення неоподатковуваного ліміту.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що резервний фонд держбюджету майже пустий. Уряд подав до парламенту законопроєкт про збільшення видатків бюджету більш як на 500 млрд гривень. 495,3 млрд грн пропонують направити на потреби війська. 4,5 млрд грн, згідно з документом, спрямують до резервного фонду держбюджету. Зазначається, що під час ухвалення бюджету на 2024 рік у фонд заклали 42 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].