Президент Аргентини Хав’єр Мілей заявив, що не визнає перемогу Мадуро, і закликав венесуельців позбутися диктатури
Перемогу Мадуро визнали його друзі - лідери Куби, Ірану, владімір путін, який назвав його «бажаним гостем на російській землі»

Президент Аргентини Хав'єр Мілей пообіцяв не визнавати фальсифікацію на президентських виборах у Венесуелі і заявив, що «венесуельці вирішили позбутися комуністичної диктатури Ніколаса Мадуро».
Джерело. Про це він написав у соцмережі Х.
“Венесуельці вирішили покласти край комуністичній диктатурі Ніколаса Мадуро. Дані виборів сповіщають про нищівну перемогу опозиції, і світ чекає, коли теперішня влада визнає поразку після років соціалізму, злиднів, занепаду та смерті.
Аргентина не збирається визнавати чергове шахрайство і сподівається, що Збройні сили (Венесуели) цього разу стануть на захист демократії та волевиявлення народу. Прогрес свободи в Латинській Америці”, – йдеться в повідомленні президента.
Кандидат від «Єдиної платформи» Едмундо Гонсалес та лідер опозиції Марія Коріна Мачадо, замість якої він обирався, оскільки влада заборонила їй брати участь у виборах, оголосили, що у них є докази фальсифікації та документи зі справжніми результатами – а саме рахункові листи з підсумками голосування на 73% виборчих дільниць. З них видно, що Гонсалеса підтримали 6,2 млн осіб, а Мадуро – 2,7 млн, повідомляють Financial Times та інші світові ЗМІ.
Тисячі людей вийшли на протест у різних містах Венесуели у понеділок. У Каракасі поліція застосувала проти них сльозогінний газ.
Мачадо закликала збройні сили втрутитися та «забезпечити повагу народного суверенітету, вираженого в ході голосування», зазначивши, що їм «настав час стати на правильний бік історії». Досі армія була на боці Мадуро.
Мадуро, який уже почав святкувати переобрання, звинуватив Мачадо в організації міжнародної змови, назвавши її дії спробою перевороту.
Він також згадав Ілона Маска, який підтримує повалення диктатури у Венесуелі.
«Віртуальна реальність контролюється заклятим ворогом, знаменитим Ілоном Маском, який хоче прилетіти зі своїми ракетами, щоби вторгнутися до Венесуели. Ми знаємо, що за всім цим стоїте ви, з вашими грошима та супутниками», – заявив він.
Перемогу Мадуро визнали його друзі – лідери Куби, Ірану, владімір путін, який назвав його «завжди бажаним гостем на російській землі».
Тим часом президент Чилі Габріель Борич заявив після оголошення офіційних результатів, що в них «важко повірити».
Перемогу Мадуро також не визнали Уругвай, Панама, Коста-Ріка та Перу, яке оголосило про висилку венесуельських дипломатів.
США, ЄС та Велика Британія вимагають подати докладні дані про голосування. З аналогічною заявою виступили Бразилія, Мексика та Колумбія, чиї ліві президенти підтримували тісні зв'язки з Мадуро.
Щоб чинити на нього додатковий тиск, вони готують спільну заяву з вимогою підрахувати всі голоси і оприлюднити дані щодо кожної виборчої дільниці, розповіли Bloomberg два бразильські урядовці.
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва має намір у вівторок обговорити ситуацію із президентом США Джо Байденом.
Вашингтон у листопаді 2023 року скасував санкції проти нафтогазового сектору Венесуели, введені ще за Дональда Трампа. Після зняття з виборів опозиціонерки Мачадо Вашингтон повернув санкції.
В останні місяці Вашингтон знову вів із Каракасом секретні переговори щодо зняття санкцій у разі проведення чесних, конкурентних виборів.
Як повідомлялося, США запідозрили, що вибори у Венесуелі можуть бути сфальсифіковані. Блінкен наголосив, що міжнародна спільнота уважно стежить за тим, що відбувається, і буде реагувати.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].