Аудитори 4 країн перевірять доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном
За даними освітнього омбудсмена України, близько 800 тисяч дітей у 2022–2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС

Вищі органи аудиту України, Польщі, Чехії та Словаччини ухвалили рішення про проведення міжнародного координованого аудиту щодо забезпечення права на освіту українських дітей у школах країн Європи. Підходи до проведення аудиту та його основні завдання обговорили представники зазначених ВОА 30–31 липня у м. Жешув (Польща).
Про це йдеться на сайті РП.
Голова Рахункової палати Ольга Піщанська наголосила, що для України питання благополуччя українських дітей за кордоном є «одним із пріоритетних». Вона повідомила, що загалом із початку повномасштабного вторгнення російської федерації понад 2 млн дітей з України виїхали з країни.
За даними освітнього омбудсмена України, приблизно 800 тис. дітей у 2022–2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС. Однак не існує точних даних щодо того, скільки дітей не мають змоги навчатися.
«Єдиний спосіб зберегти сталий зв’язок із цими дітьми зараз – це гарантувати їм якісний та постійний доступ до української освітньої системи, яка б підтримувала на належному рівні їхню національну ідентичність. Також важливо розуміти, скільки українських дітей мають, а скільки не мають доступу до освіти за кордоном, наскільки якісним та ефективним є це навчання», – наголосила Піщанська.
Загалом, як повідомляється, у межах запланованих контрольних заходів аудитори Польщі, Чехії та Словаччини досліджуватимуть процес забезпечення доступу до освіти українських дітей у своїх країнах. Водночас Рахункова палата аналізуватиме, чи надало Міністерство освіти та науки України цим дітям можливість продовжити навчання онлайн в українських школах. Досліджуватиметься й готовність української системи освіти до повернення дітей на батьківщину.
Довідково.
За даними Євростату, станом на 31 жовтня 2023 року 4,24 млн громадян України мають тимчасовий захист у країнах Європейського Союзу. З них майже третина – діти.
За інформацією Дружини Президента України Олени Зеленської та освітнього омбудсмена України, понад 2 млн українських дітей виїхали за межі нашої країни. Освітній омбудсмен також зазначає, до кінця 2023 року приблизно 800 тис. українських учнів навчалися у школах країн ЄС.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що третина вчителів, учнів і техперсоналу в школах не забезпечені укриттями. На забезпечення укриттями учасників освітнього процесу у 2023 році виділили 1,5 млрд грн. За рік майже всі кошти було розподілено між проєктами, однак лише 62% цих проєктів було виконано вчасно, при цьому кількість місць в укриттях збільшилася на 22,8 тис., тоді як планувалося забезпечити укриттями понад 93 тис. осіб.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].