Аудитори 4 країн перевірять доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном

Аудитори 4 країн перевірять доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном

За даними освітнього омбудсмена України, близько 800 тисяч дітей у 2022–2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС

Аудитори 4 країн перевірять доступність якісної освіти для українських школярів за кордоном
Фото: Рахункова палата

Вищі органи аудиту України, Польщі, Чехії та Словаччини ухвалили рішення про проведення міжнародного координованого аудиту щодо забезпечення права на освіту українських дітей у школах країн Європи. Підходи до проведення аудиту та його основні завдання обговорили представники зазначених ВОА 30–31 липня у м. Жешув (Польща).

Про це йдеться на сайті РП.

Голова Рахункової палати Ольга Піщанська наголосила, що для України питання благополуччя українських дітей за кордоном є «одним із пріоритетних». Вона повідомила, що загалом із початку повномасштабного вторгнення  російської федерації понад 2 млн дітей з України виїхали з країни.

За даними освітнього омбудсмена України, приблизно 800 тис. дітей у 2022–2023 роках інтегрувалися у шкільну систему ЄС. Однак не існує точних даних щодо того, скільки дітей не мають змоги навчатися.

«Єдиний спосіб зберегти сталий зв’язок із цими дітьми зараз – це гарантувати їм якісний та постійний доступ до української освітньої системи, яка б підтримувала на належному рівні їхню національну ідентичність. Також важливо розуміти, скільки українських дітей мають, а скільки не мають доступу до освіти за кордоном, наскільки якісним та ефективним є це навчання», – наголосила Піщанська.

Загалом, як повідомляється, у межах запланованих контрольних заходів аудитори Польщі, Чехії та Словаччини досліджуватимуть процес забезпечення доступу до освіти українських дітей у своїх країнах. Водночас Рахункова палата аналізуватиме, чи надало Міністерство освіти та науки України цим дітям можливість продовжити навчання онлайн в українських школах. Досліджуватиметься й готовність української системи освіти до повернення дітей на батьківщину.

Довідково.

За даними Євростату, станом на 31 жовтня 2023 року 4,24 млн громадян України мають тимчасовий захист у країнах Європейського Союзу. З них майже третина – діти.

За інформацією Дружини Президента України Олени Зеленської та освітнього омбудсмена України, понад 2 млн українських дітей виїхали за межі нашої країни. Освітній омбудсмен також зазначає, до кінця 2023 року приблизно 800 тис. українських учнів навчалися у школах країн ЄС.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що третина вчителів, учнів і техперсоналу в школах не забезпечені укриттями. На забезпечення укриттями учасників освітнього процесу у 2023 році виділили 1,5 млрд грн. За рік майже всі кошти було розподілено між проєктами, однак лише 62% цих проєктів було виконано вчасно, при цьому кількість місць в укриттях збільшилася на 22,8 тис., тоді як планувалося забезпечити укриттями понад 93 тис. осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло