Бізнес у липні: адаптивність і сезонні фактори поліпшили ділову активність

Бізнес у липні: адаптивність і сезонні фактори поліпшили ділову активність

Більшість підприємств очікують зростання закупівельних цін і тарифів на свою продукцію та послуги

Бізнес у липні: адаптивність і сезонні фактори поліпшили ділову активність
Фото: depositphotos.com

У липні український бізнес показав певні поліпшення у діловій активності, хоча й продовжує стикатися з викликами. Згідно з даними Національного банку, індекс очікувань ділової активності (ІОДА) піднявся до 44,4 з 43,6 у червні.

Позитивні зміни стали можливими завдяки:

  • здатності бізнесу адаптуватися до проблем з енергопостачанням;
  • стабільній роботі морських перевезень;
  • стійким очікуванням щодо інфляції;
  • пом'якшенню валютних обмежень;
  • сезонному підйому в деяких галузях.

Будівельні компанії значно поліпшили свої оцінки завдяки сезонному пожвавленню та державному фінансуванню будівництва житла й інфраструктури. Індекс для будівництва зріс до 49,6 у липні з 43,0 у червні.

Промислові підприємства залишилися стриманими у своїх очікуваннях через нестачу електроенергії, активні бойові дії та брак кваліфікованих працівників. Індекс промисловості становив 45,8 у липні  порівняно з 45,5 у червні.

Компанії у сфері послуг поліпшили свої оцінки попри перебої з енергопостачанням і зниження попиту. Індекс для цієї сфери зріс до 42,5 у липні з 39,7 у червні.

У сфері торгівлі очікування погіршилися через тривалі відключення електроенергії та нестабільність курсу валют. Індекс знизився до 44,7 у липні з 46,4 у червні.

Негативно на бізнес впливають:

  • погіршення безпеки;
  • ризик терактів проти критичної інфраструктури;
  • тривале відновлення інфраструктури;
  • нестабільність курсу валют;
  • брак кваліфікованих кадрів.

На ринку праці ситуація залишається складною. Тільки будівельні компанії сподіваються зберегти чисельність працівників на рівні попереднього місяця. Промислові підприємства та компанії сфери послуг очікують скорочення персоналу, хоча й менш значного, ніж раніше. Найпесимістичніші прогнози в торговельних підприємств.

Більшість підприємств очікують зростання закупівельних цін і тарифів на свою продукцію та послуги. Винятком є сфера послуг, де очікується незначне сповільнення зростання тарифів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло