США планують обмежити доступ Китаю до мікросхем для штучного інтелекту – Bloomberg
Зокрема, йдеться про чипи з високою пропускною здатністю HBM, які необхідні для роботи прискорювачів ШІ

Сполучені Штати розглядають можливість у вересні обмежити доступ Китаю до мікросхем пам’яті та обладнання для виробництва штучного інтелекту. Адміністрація президента США Джо Байдена працює над кількома обмеженнями, щоб критично важливі технології не потрапили до китайських виробників.
Про це повідомив Bloomberg.
Уточнюється, що обмеження спрямовані на те, щоб американська компанії Micron Technology та південнокорейські SK Hynix і Samsung Electronics не постачали китайським компаніям чипи з високою пропускною здатністю (HBM). Вказані компанії є світовими лідерами HBM-чипів.
Наголошується, що обмеження стосуються, зокрема, продажу обладнання для виробництва чипів. За даними джерел видання, обмеження можуть стосуватись чипів HBM2 та новіших моделей, включно з HBM3 і HBM3E, а також обладнання для їх виробництва. чипи з високою пропускною здатністю HBM, які необхідні для роботи прискорювачів ШІ, подібних до тих, що пропонують Nvidia та AMD.
Разом з тим, поки невідомо про повноваження, якими планують скористуватись США для обмеження південнокорейських компаній. Як варіант у виданні наводять правило про прямий іноземний продукт (FDPR). Воно дозволяє Вашингтону контролювати продукти іноземного виробництва, які використовують навіть незначну кількість американських технологій.
Уточнюється, що SK Hynix та Samsung використовують програмне забезпечення та обладнання для проєктування чипів від американських компаній Cadence Design Systems і Applied Materials.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у Китаї штучний інтелект перетворив українську ютуб-блогерку на російську. Технологія діп-фейків набула великого поширення в Китаї і без жодних обмежень використовується в рекламі.
США заблокували пов’язану з росією ботоферму, спрямовану на поширення дезінформації. Вперше владі вдалося зірвати кампанію, що використовувала штучний інтелект.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.