Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною

Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною

Угода має збільшити взаємний товарообіг і «сприяти виходу більшої кількості українських і турецьких виробників на ринки наших країн», сказала Свириденко

Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною
фото Офіційний сайт Президента України

Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною 2 серпня, більше ніж через два роки після підписання угоди, передає Економічна правда.

Президент Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписали угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною в Києві 3 лютого 2022 року, за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення росії.

Ідея угоди про зону вільної торгівлі вперше виникла в 1998 році, але офіційно переговори розпочалися з 2007 року. Потім переговори зупинилися на роки через розбіжності щодо зерна та металу.

Після ратифікації обома країнами угода «відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі», заявила в травні міністр економіки Юлія Свириденко.

Угода також «спростить логістику, що є важливою умовою для українського бізнесу під час війни», сказала Свириденко.

Турецький експорт в Україну вже зріс з $198 млн у 2017 році до $1,5 млрд у 2022 році, тоді як український експорт до Туреччини зріс з $776 млн до $2,59 млрд за той самий період, згідно з даними OEC.

Після початку дії угоди Україна скасує імпортні мита на 56% промислових товарів і 11,5% сільськогосподарських товарів. Туреччина скасовує імпортні мита на 93,4% промислових товарів і 7,6% сільськогосподарських товарів.

Імпортні мита будуть скасовані після закінчення терміну дії до п’яти років для промислових товарів і до 10 років для сільськогосподарських товарів.

1 серпня Свириденко відвідала Туреччину, де обговорила ратифікацію угоди з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом.

Зона вільної торгівлі має збільшити взаємний товарообіг і «сприяти виходу більшої кількості українських і турецьких виробників на ринки наших країн», сказала Свириденко.

«Після ратифікації угоди всі країни Чорноморського узбережжя, за винятком російської федерації, будуть об'єднані в єдиний економічний простір», – додала Свириденко.

Угода ще очікує ратифікації Верховною Радою України.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні у Стамбулі спустили на воду український корвет «Гетьман Іван Виговський». Це друге судно, яке збудували для ВМС України в Туреччині. Перший корабель – «Гетьман Іван Мазепа» наприкінці травня вийшов на ходові випробування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло