Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною
Угода має збільшити взаємний товарообіг і «сприяти виходу більшої кількості українських і турецьких виробників на ринки наших країн», сказала Свириденко

Туреччина ратифікувала угоду про зону вільної торгівлі з Україною 2 серпня, більше ніж через два роки після підписання угоди, передає Економічна правда.
Президент Володимир Зеленський і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підписали угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Туреччиною в Києві 3 лютого 2022 року, за кілька тижнів до початку повномасштабного вторгнення росії.
Ідея угоди про зону вільної торгівлі вперше виникла в 1998 році, але офіційно переговори розпочалися з 2007 року. Потім переговори зупинилися на роки через розбіжності щодо зерна та металу.
Після ратифікації обома країнами угода «відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі», заявила в травні міністр економіки Юлія Свириденко.
Угода також «спростить логістику, що є важливою умовою для українського бізнесу під час війни», сказала Свириденко.
Турецький експорт в Україну вже зріс з $198 млн у 2017 році до $1,5 млрд у 2022 році, тоді як український експорт до Туреччини зріс з $776 млн до $2,59 млрд за той самий період, згідно з даними OEC.
Після початку дії угоди Україна скасує імпортні мита на 56% промислових товарів і 11,5% сільськогосподарських товарів. Туреччина скасовує імпортні мита на 93,4% промислових товарів і 7,6% сільськогосподарських товарів.
Імпортні мита будуть скасовані після закінчення терміну дії до п’яти років для промислових товарів і до 10 років для сільськогосподарських товарів.
1 серпня Свириденко відвідала Туреччину, де обговорила ратифікацію угоди з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом.
Зона вільної торгівлі має збільшити взаємний товарообіг і «сприяти виходу більшої кількості українських і турецьких виробників на ринки наших країн», сказала Свириденко.
«Після ратифікації угоди всі країни Чорноморського узбережжя, за винятком російської федерації, будуть об'єднані в єдиний економічний простір», – додала Свириденко.
Угода ще очікує ратифікації Верховною Радою України.
Бекграунд. Нагадаємо, напередодні у Стамбулі спустили на воду український корвет «Гетьман Іван Виговський». Це друге судно, яке збудували для ВМС України в Туреччині. Перший корабель – «Гетьман Іван Мазепа» наприкінці травня вийшов на ходові випробування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].