Мексика запросила путіна на інавгурацію новообраної президентки – ЗМІ
У країні діє Римський статут МКС, але обидві країни підтримують «дружні відносини»

Мексика запросила російського диктатора владіміра путіна взяти участь 1 жовтня в інавгурації новообраної президентки Клаудії Шейнбаум, повідомила 7 серпня російська газета «Известия» з посиланням на посольство Мексики в росії.
Представник мексиканського посольства заявив, що «запрошення взяти участь в інавгурації президентки Шейнбаум надіслано президенту путіну». Представник також зазначив, що президент росії «буде сам вирішувати, чи братиме він участь у церемонії особисто, чи делегуватиме високопосадовця представляти себе».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Міністерство закордонних справ Мексики пізніше повідомило Reuters, що уряд надіслав дипломатичні ноти всім країнам, з якими він підтримує відносини, а також міжнародним організаціям, членом яких є Мексика, із запрошенням на інавгурацію Шейнбаум.
У 2023 році Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт путіна, звинувативши його у воєнному злочині в незаконній депортації сотень дітей з України після повномасштабного вторгнення росії.
Мексика є країною, яка ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, тому путіну може загрожувати арешт у разі його прибуття в цю країну.
Незважаючи на це, дві країни зміцнюють свої відносини. путін привітав Шейнбаум із перемогою в червні, назвавши Мексику «історично дружнім партнером» росії в Латинській Америці.
Бекграунд. Нагадаємо: підсумкове комюніке Глобального саміту миру, організованого Україною, підтримали 80 держав. Комюніке не підписали, зокрема, Мексика, Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, ПАР, Бразилія та ОАЕ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.