Мінфін залучив понад $93 млрд бюджетної підтримки з лютого 2022 року
Фінансова допомога має цільове призначення, узгоджене між партнерами та українським урядом

Міністерство фінансів України залучило понад $93 млрд бюджетної підтримки від міжнародних партнерів із лютого 2022 року. Надані кошти спрямували на першочергові потреби в соціальній та гуманітарній сфері.
Про це повідомив Мінфін.
«Міжнародна підтримка була і є критично важливою для забезпечення усіх пріоритетних видатків в умовах воєнного стану, оскільки всі внутрішні ресурси спрямовуються на сектор безпеки й оборони… Значний обсяг фінансової допомоги є свідченням довіри до України як до надійного партнера. Прозорість та підзвітність є одним із наших ключових активів у співпраці з донорами», – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що фінансову підтримку від міжнародних партнерів неможливо використовувати не за призначенням, а контроль за ефективним використанням зовнішніх бюджетних надходжень – один з аспектів співпраці з партнерами.
Зазначається, що Мінфін спільно зі Світовим банком (СБ) намагаються забезпечити прозорість залучення і використання коштів. Уточнюється, що через механізми СБ до України надійшло вже близько $40 млрд, які «мають цільове призначення, узгоджене між партнерами та українським урядом».
Через найбільший за обсягом фінансування проєкт Світового банку PEACE in Ukraine надійшло майже $30 млрд, із яких понад 80% надали США.
«Українська сторона надсилає звіт щодо вже здійснених видатків, а Світовий банк перевіряє всі надані документи та погоджує їх… Механізм відшкодування забезпечує високий рівень прозорості та дозволяє донорам бачити фактично здійснені бюджетні платежі», – наголосили в Мінфіні.
Водночас у межах програм макрофінансової допомоги ЄС залучили понад 25 млрд євро у 2022–2023 роках. Сторони запровадили системний обмін необхідними даними, що містили звіти про використання коштів, напрями спрямування.
«У межах інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024–2027 роки обсягом 50 млрд євро, із яких уже залучено 7,9 млрд євро, ЄС створив Аудиторську раду. Метою є постійний моніторинг та контроль з недопущення зловживань у використанні фінансування, яке надає Євросоюз», – зауважили в Міністерстві фінансів.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що видатки загального фонду держбюджету у першому півріччі 2024 року зросли майже на 10%. Близько 40% видатків спрямовано на оплату праці з нарахуваннями.
Водночас за сім місяців 2024 року Мінфін залучив понад 289 млрд грн від продажу ОВДП. Загалом від початку повномасштабного вторгнення від розміщення облігацій на аукціонах було залучено більш як 1,1 трлн грн в еквіваленті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].