Реформа митниці: Мінфін презентував послам G7 план
Посли відзначили його прозорість

Міністр фінансів Сергій Марченко та заступник міністра фінансів із питань європейської інтеграції Юрій Драганчук презентували послам і представникам місій країн – членів G7 в Україні своє бачення та плани щодо подальшого впровадження реформи митниці.
Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.
Зазначається, що йшлося про кроки уряду в розвитку та реформуванні Державної митної служби, а також концепції прозорого відбору керівництва митниці.
«Реформування Держмитслужби є одним із пріоритетів України у процесі інтеграції в ЄС. Ми маємо на меті трансформацію української митниці у східний кордон Європи за стандартами ЄС і водночас посилення її безпекової функції», – зазначив Марченко.
За даними міністерства, з початку 2024 року митні надходження до держбюджету сягають приблизно 329 млрд гривень (на кінець липня 2024 року). В умовах воєнного стану всі внутрішні ресурси спрямовуються на забезпечення сектору безпеки та оборони.
Наголошується, що реформування митниці передбачено Планом України в межах інструменту ЄС Ukraine Facility, Національною стратегією доходів на 2024–2030 роки, а також є одним зі структурних маяків у межах Програми МВФ Extended Fund Facility.
«Мінфін продовжує активно працювати над імплементацію митного законодавства ЄС і розробкою нового Митного кодексу, а також над впровадженням IT й інших спільних митних процедур для розвитку зовнішньоекономічної діяльності та спрощення ведення бізнесу», – додав Драганчук.
Зазначається, що посли та представники посольств країн – членів G7 в Україні відзначили прозорість уряду в напрацьованому плані заходів і процесі імплементації реформ, а також висловили готовність продовжити детальні обговорення необхідних кроків за реформою.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що українські антикорупційні інституції показують свою ефективність. Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) позитивно оцінює намагання українського уряду в боротьбі з корупцією у вищих органах влади після Революції Гідності. Зазначається, що український уряд посилив боротьбу з хабарництвом у вищих владних колах саме 2014 року, через тиск суспільства та міжнародних партнерів. Завдяки реформам у банківській і енергетичній галузях, а також у держзакупівлях вдалося втримати 6% ВВП, які могли б «розчинитися у корупційних схемах».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].