Уряд розподілить пропозиції публічних інвестпроєктів за пріоритетністю

Уряд розподілить пропозиції публічних інвестпроєктів за пріоритетністю

Кабмін схвалив правила оцінки

Уряд розподілить пропозиції публічних інвестпроєктів за пріоритетністю
Фото: ілюстративне

Кабінет Міністрів затвердив підготовку, подання, оцінки та визначення критеріїв пріоритизації концепцій публічних інвестиційних проєктів на 2025 рік.

Про це йдеться на сайті КМУ.

Зазначається, що ініціаторами створення концепції можуть бути головні розпорядники бюджетних коштів або підпорядковані їм підприємства, установи й організації, які визначені головними розпорядниками такими, що можуть реалізувати відповідний проєкт, забезпечувати його фінансову та технічну підтримку, а також здійснювати контроль за його виконанням у межах своїх повноважень.

Концепції готуються як для нових проєктів, так і для тих, що вже перебувають на стадії реалізації і потребуватимуть у 2025 році фінансування з державного бюджету (зокрема, за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій та іноземних урядів) або державної підтримки (державні гарантії тощо), а також для проєктів державно-приватного партнерства, йдеться в документі.

Згідно з порядком, подання концепцій та їх розгляд здійснюються через Єдину цифрову систему згідно з регламентом її роботи та підтверджуються уповноваженою особою ініціатора шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

Оцінка концепцій із наданням відповідних висновків здійснюється Мінекономіки, Мінфіном та Мінінфраструктури відповідно до їх повноважень, зокрема:

  • Мінекономіки – у частині стратегічної доцільності (відповідності національним і секторальним стратегіям) та соціально-економічної доцільності (оцінка соціального й економічного впливу, охоплення населення тощо);
  • Мінфіном – у частині фінансової доцільності (оцінка фінансової спроможності та прийнятності);
  • Мінінфраструктури – у частині відповідності стратегічним цілям і пріоритетам Державної стратегії регіонального розвитку України, технічної (інфраструктурної) та інституційної спроможності (оцінка операційної готовності, енергоефективності, спроможності реалізації тощо).

Наголошується, що пріоритизований перелік концепцій на основі отриманих балів формується окремо за кожним сектором.

Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, в Україні створять державний Містобудівний кадастр. Зазначається, що завданням експериментального проєкту є цифровізація процедур розроблення, оновлення, внесення змін, погодження та затвердження містобудівної документації за єдиними вимогами, погодження містобудівної документації з уніфікованими базами геопросторових даних (геоданих) за допомогою програмних засобів Містобудівного кадастру.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло