«Ескулаб» повертається: лабораторії відновлюють роботу після невдалої спроби рейдерського захоплення
Компанія планує відкрити ще 70 нових пунктів забору біоматеріалу в Києві та області до кінця року

Мережа лабораторій «Ескулаб» оголосила, що найближчими днями відновить свою роботу в Києві та області після нещодавніх спроб рейдерського захоплення. До кінця року компанія планує розширити свою мережу до понад 100 пунктів забору аналізів у цьому регіоні.
Про це сказала операційний директор Світлана Зінченко на пресконференції.
«Зараз у нас працюють 32 пункти забору, і ми плануємо відкрити ще 70 – до кінця року. Наступного тижня ми повернемося до роботи, стабілізуємо ситуацію та почнемо знову проводити забір біоматеріалу наших пацієнтів», – розповів вона.
Андрій Зборівський, керівник юридичного департаменту «Ескулаба», розповів, що під час спроб рейдерського захоплення відбувалися порушення касової дисципліни та ухилення від сплати податків. Вони звернулися до податкових органів, які вже виявили кілька таких порушень. Винні будуть притягнуті до відповідальності.
Також стало відомо, що компанія «МОЗ Груп», яка надавала «Ескулабу» ІТ-послуги, заблокувала акаунти співробітників, що унеможливило проведення лабораторних досліджень.
Юліана Дутко, керівник відділу бізнес-аналітики, повідомила, що з 19 до 25 липня були зафіксовані втручання в роботу інформаційної системи лабораторії. Блокувалися акаунти ключових співробітників, що заважало роботі лабораторії.
Бекграунд. Нагадаємо: наприкінці липня «Ескулаб» зупинила господарську діяльність у Києві через конфлікт, що виник між власником мережі Сергієм Дядюшком та її співзасновниками Станіславом Луговським і Денисом Мельником.
Дядюшко повідомив, що з червня 2024 року Луговський, Мельник, Малиновський, комерційний директор мережі Роман Висоцький, а також кілька адміністраторів пунктів збору біоматеріалів «проводять отримані від населення готівкові кошти повз офіційний податковий і бухгалтерський облік без сплати податків до бюджету».
Конфлікт у «Ескулабі» триває з 2023 року, коли співзасновники Луговський і Мельник спробували переоформити на себе частку Дядюшка та вивести його з компанії.
«Ескулаб» – одна з трьох найбільших приватних лабораторій України. Вона має п'ять лабораторних центрів та 180 пунктів забору аналізів у Західних регіонах України та Києві. У 2023 році компанія заплатила 33,8 млн грн податків і входить до десятки найбільших платників податків Львівської області.
Співзасновниками «Ескулаба» є Сергій Дядюшко, Станіслав Луговський і Денис Мельник, кожному з яких належить частка компанії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].