Міноборони здає знищену техніку на переробку та поповнює держбюджет

Міноборони здає знищену техніку на переробку та поповнює держбюджет

За 7 місяців 2024 року відомство отримало дорогоцінних металів на 24,7 млн грн

Міноборони здає знищену техніку на переробку та поповнює держбюджет
Фото: Міноборони

Міністерство оборони України на майданчиках знищеної у ході бойових дій військової техніки та у визначених військових частинах Збройних Сил України накопичило 1000 тонн брухту з вмістом дорогоцінних металів.

Про це повідомила пресслужба Міноборони.

«Так, у складі металобрухту виявлено 100 кг золота, 1900 кг срібла та 25 кг платини. Його переробка здійснюється Міноборони лише через спеціалізовані приватні переробні підприємства», – йдеться в повідомленні.

Начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна полковник Олег Коваль наголосив, що за 7 місяців 2024 року Міноборони отримало від переробки дорогоцінних металів 24,7 млн грн, а до кінця року планується одержати додатково ще 18 млн грн.

Уточнюється, що кошти від реалізації дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ: 80% – для золота та платинових металів і 50% – для срібла спрямовуються до державного бюджету, тоді як решта 20% та 50% відповідно залишаються на спеціальному фонді Міноборони та використовуються для забезпечення потреб ЗСУ.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони допустило до експлуатації близько 20 зразків ББМ з початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про бронемашини створені за принципом MRAP, які забезпечують захист особового складу під час підриву.

Окрім цього, Міноборони розробило нові стандарти для польотів на західних військових літаках. Процедури засновані на стандартах НАТО й мають допомогти безпечніше користуватися переданою авіацією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло