рф продовжила тимчасову заборону на експорт бензину до кінця 2024 року
Як зазначається, рішення ухвалено для «підтримки стабільної ситуації в період сезонного попиту і планових ремонтів на НПЗ»

Уряд росії продовжив заборону на експорт бензину до кінця 2024 року.
Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на урядову заяву.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Це рішення було ухвалено з метою підтримки стабільності на ринку в період сезонного підвищеного попиту та проведення планових ремонтів нафтопереробних заводів (НПЗ), зазначили в уряді.
Обмеження не торкнеться:
- постачань у рамках міжнародних міжурядових угод, зокрема з країнами ЄАЕС;
- пального, яке вивозять громадяни для особистого користування;
- пального, яке вивозять для надання міжнародної гуманітарної допомоги.
Нагадаємо: заборона на експорт, впроваджена 1 березня, була скасована наприкінці травня, але відновлена 1 серпня.
Після серії українських ударів по найбільших російських НПЗ обсяги переробки нафти в червні впали до дворічного мінімуму. За даними росстату, виробництво бензину з кінця грудня до кінця травня знизилося на 20%, а дизельного пального – на 11%.
У відповідь влада вирішила засекретити статистику: з червня міненерго рф припинило публікацію щотижневих оперативних даних щодо виробництва пального, посилаючись на «геополітичну ситуацію» та необхідність захисту ринку від «маніпуляцій».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що дрони Головного управління розвідки Міноборони вночі атакували НПЗ, три військові аеродроми рф та пошкодили надзвуковий бомбардувальник.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.