Україна надасть доступ виробникам озброєння та техніки до полігонів для тестування проєктованих зразків

Україна надасть доступ виробникам озброєння та техніки до полігонів для тестування проєктованих зразків

Майданчики оснащені необхідним обладнанням для різних типів військового озброєння

Україна надасть доступ виробникам озброєння та техніки до полігонів для тестування проєктованих зразків
Фото: Мінстратегпром

В Україні запустили проєкт «Залізний полігон», який передбачає безоплатне надання виробникам озброєння та військової техніки для швидкого й доступного тестування зразків, які перебувають на стадіях проєктування.

Про це повідомило Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

«Залізний полігон» передбачає доступ українських виробників до процесу швидких фахових тестувань та випробувань, а також оцінки виробу військовим науково-дослідним інститутом», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що виробники можуть отримати доступ до майданчиків для тестувань, оснащених необхідним обладнанням для різних типів військового озброєння й техніки, а також широкий спектр додаткових послуг, як-от:

  • методологія випробувань;
  • фахова експертиза;
  • супровід під час тестувань / випробувань;
  • консультації / зворотний зв'язок від військових.

«Ми забезпечуємо полігон, відкритий для виробників, щоб вони працювали не над тим, що може бути корисним лише потенційно, а над тим, що дійсно потрібне війську, та отримували швидкий зворотний зв’язок ще на етапі проєктування. Це дає можливість виробникам зекономити час і пришвидшує час потрапляння дійсно потрібного озброєння й техніки на передову», – прокоментувала заступниця Мінстратегпрому Ганна Гвоздяр.

«Цей проєкт є важливим етапом розвитку українського ВПК, оскільки дозволяє виробникам зброї та техніки значно скоротити час на тестування й доведення своїх виробів до стандартів, необхідних для реальних бойових дій. Це не просто можливість для випробувань – це стратегічний підхід до забезпечення Сил оборони саме тим озброєнням, яке потрібне вже зараз і сьогодні, а не потенційно в майбутньому», – додав заступник Міноборони Іван Гаврилюк.

Уточнюється, що для отримання доступу до тестування потрібно заповнити форму та пройти безпекову процедуру, після чого виробник отримує запрошення прибути у визначений день і час на фізичний полігон на території України.

«На полігоні створюються необхідні для тестування зразка ОВТ умови. Профільні підрозділи Генерального штабу та Міністерство стратегічних галузей промисловості України здійснюють супровід виробника під час випробувань. У процесі тестування виробник отримує методичні рекомендації та висновок Генштабу, на основі якого може допрацьовувати свою розробку. Міноборони здійснює відбір ОВТ, які пройшли випробування для подальшої їх інтеграції в навчальні програми», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що один виробник має право скористатися послугою неодноразово протягом процесу створення виробу.

Організаторами проєкту є Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерство оборони та Генеральний штаб.


Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Міноборони допустило до експлуатації близько 20 зразків ББМ з початку повномасштабного вторгнення. Йдеться про бронемашини створені за принципом MRAP, які забезпечують захист особового складу під час підриву.

Тим часом росіяни вперше застосували новий вид озброєння – гібрид бомби й ракети. Його точність досить низька, тож цей боєприпас використовується фактично для терору проти мирного населення.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло