Зафіксовано спробу доправлення російської нафти до ЄС попри ембарго

Зафіксовано спробу доправлення російської нафти до ЄС попри ембарго

Йдеться про ймовірне підроблення сигналу автоматичної ідентифікації

Зафіксовано спробу доправлення російської нафти до ЄС попри ембарго
Фото: shutterstock.com

Танкерна партія російської нафти могла транспортуватися до Євросоюзу в порушення ембарго після операції рейдової перевалки, що супроводжувалася застосуванням технології спуфінгу (фальсифікації даних) для приховування реального місцеположення суден.

Відповідну інформацію оприлюднив спеціалізований сервіс TankerTrackers.com.

«Ми маємо підстави підозрювати, що російська сира нафта зараз транспортується до одного з нафтових терміналів у ЄС. Це було би не лише порушенням цінової стелі, але й прямим порушенням ембарго», – повідомив сервіс 12 серпня.

Під час операції рейдової перевалки вантажу було підроблено сигнали систем автоматичної ідентифікації AIS, щоб приховати реальне місцеположення залучених танкерів.

Сервіс не надав інших подробиць цієї операції, зокрема локації рейдової перевалки, вказавши, що проінформував щодо неї «відповідні органи».

TankerTrackers.com спеціалізується на виявленні танкерів-порушників санкцій на основі супутникового моніторингу.

Український Інститут Чорноморських стратегічних досліджень періодично фіксує випадки потенційного порушення ембарго ЄС на морські постачання російської нафти та нафтопродуктів. «Повної реалізації ембарго на імпорт російської сирої нафти до країн ЄС за рік дії ембарго досягти поки не вдалося», – зазначав Інститут у грудні минулоріч.

За даними українських дослідників, до портів і рейдових перевалок у країнах ЄС із 5 грудня 2022 року до 31 грудня 2023 року попри ембарго було доправлено 9,6 млн тонн сирої нафти, або 20,2% усього обсягу постачань із російських портів Чорного моря. У січні-лютому 2024 року обсяг постачань становив 1,75 млн тонн, або приблизно 22%.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав про ініціативу Великої Британії системно протидіяти російському «тіньовому» флоту, завдяки якому країна-агресор обходить санкції та генерує значні кошти для підживлення військової машини кремля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло