WSJ: Зеленський спочатку схвалив, а потім відмовився від ідеї підірвати “Північні потоки”

WSJ: Зеленський спочатку схвалив, а потім відмовився від ідеї підірвати “Північні потоки”

За даними видання, військові ЗСУ під керівницвом Залужного нібито діяли самостійно

Этот текст также доступен на русском
WSJ: Зеленський спочатку схвалив, а потім відмовився від ідеї підірвати “Північні потоки”
фото DR

Президент України Володимир Зеленський спочатку схвалив, а потім скасував операцію щодо підриву російських газопроводів «Північний потік 1 і 2».

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний не послухав президента і проводив операцію далі.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Американське видання випустило власне розслідування про те, як Україна імовірно готувала операцію з підриву російських газопроводів на дні Балтійського моря у вересні 2022 року.

За даними WSJ, ідея операції народилася у травні 2022 року на зустрічі у барі високопоставлених українських військових та бізнесменів, які її профінансували.

Операцію курирував генерал, який підкорявся на той момент головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, а підривом займалася команда із шести військових та цивільних дайверів на звичайній орендованій яхті.

Зеленський схвалив план операції усно, однак коли ЦРУ дізналося про неї і закликало Україну скасувати операцію, змінив своє рішення і сказав про це Залужному, але той не послухав.

Пізніше він заявив Зеленському, що диверсійна група вже була відрізана від зовнішнього світу і не могла бути відкликана.

У розмові з WSJ Залужний зазначив, що нічого не знає про операцію. При цьому газета зазначає, що після того, як на початку цього року Залужного було знято з посади Головкому ВСУ, його було призначено послом у Великій Британії, що дає йому імунітет від судового переслідування.

Чотири високопоставлені українські військові, які брали участь або знали про операцію, заявили виданню, що вважають трубопроводи законною ціллю в оборонній війні України проти росії.

Вся операція коштувала приблизно $300 тисяч, пише WSJ.

Водолази працювали парами, вони заклали на глибині вибуховий пристрій із речовиною октоген. Німецька поліція пізніше виявила на яхті сліди вибухівки, відбитки пальців та зразки ДНК.

Прокуратура Німеччини видала ордер на арешт українського громадянина Володимира Ж., інструктора з дайвінгу. Він має відношення до підриву «Північних потоків», стверджують автори розслідування, проведеного німецькими виданнями ARD, Süddeutsche Zeitung та Die Zeit. Володимир Ж. проживав у Польщі. Після видачі німецькою прокуратурою ордера на його арешт з’ясувалося, що він уже виїхав в Україну.

Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував агентству Reuters розслідування WSJ, згідно з яким операція щодо пошкодження трубопроводу готувалася в Україні.

Подоляк причетність України до цієї диверсії заперечує.

«Такий акт може бути здійснений лише за наявності великих технічних та фінансових ресурсів. А хто мав усе це на момент вибуху? Тільки росія», – сказав Подоляк.

Бекграунд. Нагадаємо, в уряді Німеччини заявили, що до яких би висновків не дійшло слідство щодо “Північних потоків”, відносини Берліна і Києва не постраждають – допомога Німеччини Україні залишається в силі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло