Як громади Харківської, Чернігівської та Житомирської областей зміцнюють стійкість разом з «U-LEAD з Європою»
U-LEAD з Європою

Як громади Харківської, Чернігівської та Житомирської областей зміцнюють стійкість разом з «U-LEAD з Європою»

U-LEAD продовжує реалізацію проєкту допомоги 100 громадам

Як громади Харківської, Чернігівської та Житомирської областей зміцнюють стійкість разом з «U-LEAD з Європою»

Понад 25 громад Харківщини, Чернігівщини та Житомирщини вже отримали екстрену допомогу за проєктом «Зміцнення місцевої стійкості: Підтримка аварійних ремонтів у громадах», що впроваджується Програмою «U-LEAD з Європою». Крім громад цих трьох областей, проєкт передбачає допомогу громадам Дніпропетровщини, Миколаївщини та Сумщини, – інформує «U-LEAD з Європою».

Як повідомлялося, з грудня 2023 року U-LEAD розпочала передачу допомоги 100 громадам України, які найбільше постраждали з початку повномасштабної війни. Ця ініціатива фінансується зі спеціальних фондів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), має на меті посилити спроможність українських громад до швидких ремонтів і поліпшення місцевої мобільності. Спочатку планувалося доставити загалом 100 автомобілів і 100 комплектів інструментів, але згодом ініціатива розширилася шляхом включення в перелік допомоги ще 140 мікроавтобусів для поліпшення транспортних можливостей у невеликих містах та селах.

Для кожної з громад відповідно до їхніх потреб були сформовані пакети допомоги, частина громад уже повністю отримала передбачене для них, частина – ще у процесі отримання. У пакети допомоги входить транспорт, зокрема автобуси й мікроавтобуси, набори інструментів для відновлення та ремонту комунальних будівель, генератори.

Транспорт використовується для різних соціальних потреб: для виїзних приймань громадян, фіксації пошкоджень нерухомого майна, підвезення мешканців віддалених сіл.

Одним з яскравих прикладів, який наводить U-LEAD, є досвід Новобасанської громади Чернігівської області. Зараз тут активно відбудовують пошкоджене та знищене у 2022 році. Ушкоджень зазнали торговельні мережі, артилерійським вогнем знищили майно сільськогосподарських підприємств, постраждало багато приміщень комунальних закладів.

«Такі комплекти – це, звичайно, знахідка. І генератори, і бензопили, і бетономішалки, і набори інструментів. Там, де більші об’єкти, – працюють підрядники. Але багато робіт із відновлення робимо самі, силами працівників комунального господарства», – розповідає Валерій Мозговий, заступник Новобасанського сільського голови.

Просто зараз тривають ремонтні роботи в постраждалому від російського вторгнення будинку культури в с. Новий Биків. Там уже частково зробили фоє, три кабінети, молодіжний простір на другому поверсі. Останнє вдалося завдяки грантам і проєктам міжнародної технічної допомоги, які надали меблі й обладнання.

У Старому Бикові силами комунального підприємства планують ремонтувати дитячий садок.

«Війна – це і випробування, і можливість. Якщо брати з китайської транскрипції, то і випробування, і знак можливостей мають один той самий символ. Так, війна має безліч негативних моментів, починаючи з того, що в нашій громаді є загиблі. Це сумно, і їх не повернути… А те, що зруйноване й пошкоджене, те маємо шанс відбудувати і працюємо над цим», – каже Валерій Мозговий.

Перед повномасштабним вторгненням у Новобасанській громаді розробили багато проєктів на капітальний ремонт шкіл, дитсадків, амбулаторій. А під час повномасштабного вторгнення багато з них були пошкоджені. Тож зараз ці проєкти зазнали коригування й були надіслані до програми комплексного відновлення, а також до надзвичайної кредитної програми з відновлення України.

За словами керівника Регіонального офісу U-LEAD у Житомирській області Василя Невмержицького, за останні 4 місяці ще 4 громади отримали допомогу.

Так, у Малинській громаді з початку повномасштабного вторгнення постраждало понад 1000 житлових будинків і понад 100 об’єктів різних форм власності. У березні ворог скинув дві авіабомби на центральну площу міста й зруйнував міст, що з’єднував праву та ліву частину Малина й слугував сполученням двох транспортних доріг державного значення.

Малинська громада отримала від U-LEAD матеріально-технічну допомогу, яка допомагає у відновленні та відбудові. Спочатку це були комплекти, до яких входили генератори, мобільні освітлювачі, ремонтні інструменти, навантажувач. У 2024 році отримали два мікроавтобуси, самоскид MAN, генератори й також набори інструментів.

«У квітні 2022 року ми отримали від U-LEAD техніку та обладнання. З техніки хочу виділити фронтальний навантажувач. Ми його використовували для того, щоб розбирати завали та руйнування. Зараз об’єкти, які були пошкоджені, розібрані. І цей навантажувач передали комунальному підприємству, яке займається благоустроєм», – розповів заступник Малинського міського голови Павло Іваненко.

Ремонт мосту, який фактично зʼєднує місто, був пріоритетом для ради. Допомогу у відбудові надали партнери з Естонії.

«Фактично ми розібрали руйнування та збудували новий. І тут у пригоді стала техніка від U-LEAD. Особливо корисним був мобільний освітлювач із генератором. Коли будували міст, підрядник зробив тимчасову переправу, щоб було сполучення між частинами міста. Навесні під час паводка цю переправу сильно розмивало. І доводилося її постійно відновлювати. Ми ці всі роботи виконували вночі, і мобільне освітлення дуже допомагало», – сказав заступник голови.

І додав, що «техніка, транспорт та обладнання отримане від U-LEAD допомагає у критичних ситуаціях».

Цьогоріч отриманий самоскид став гарним доповненням для парку комунальної техніки. Обладнаний маніпулятором транспорт добре підходить для благоустрою, вивозу сміття тощо. Його передали КП «Екоресурс».

Один з двох мікроавтобусів передали для використання ремонтним бригадам КП «Енергія», яке займається водопостачанням і теплопостачанням. Другий – залишили в міській раді для представницьких функцій, зустрічі делегацій, підвезення спортивних команд та мистецьких колективів на заходи різного рівня, для потреб у галузі соціальної підтримки населення тощо.

Крім того, разом з експертами U-LEAD Малинська міська рада працює над розробкою проєктно-кошторисної документації відновлення Соборної площі, яку зруйнували росіяни.

Нагадаємо: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС і його державами-членами: Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією – для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян і розширює можливості громад. «U-LEAD з Європою» ставить собі за мету у 2024 році допомогти громадам напрацювати 25 якісних проєктів із розвитку, які будуть профінансовані в рамках Програми.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло