Рада ратифікувала Римський статут: що це дає

Рада ратифікувала Римський статут: що це дає

Римський статут МКС на сьогодні вже ратифікували 124 держави

Рада ратифікувала Римський статут: що це дає
Фото: ілюстративне

Верховна Рада підтримала ратифікацію Римського статуту. «За» проголосував 281 депутат.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. 

Документ про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиметься про українських громадян.

Україна планує долучитися до оновленої версії статуту МКС, що включає також ст. 8bis (згідно з якою під злочином агресії розуміється планування, підготовка, ініціювання або вчинення особою, яка спроможна фактично здійснювати контроль за політичними чи військовими діями держави або керувати ними, акту агресії, який за своїм характером, тяжкістю та масштабами є грубим порушенням Статуту ООН).

Після набрання чинності закону та Римського статуту держава набуде повноправного членства в Міжнародному кримінальному суді та зможе брати участь в Асамблеї держав – учасниць МКС і формувати політику МКС, висувати свого кандидата на посаду судді, затверджувати розподіл бюджету МКС із метою забезпечення належного розслідування російських злочинів в Україні, брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб (зокрема, прокурора МКС), впливати на розробку змін до Римського статуту.

Римський статут МКС на сьогодні ратифікували 124 держави. Не підписали й не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, білорусь, Туреччина, Казахстан.

Зазначається, що метою закону є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності для України Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього, ухвалених Асамблеєю держав – учасниць Римського статуту.

Бекграунд. Як раніше Mind повідомляв, Рада ратифікувала грантову угоду з Францією на 200 млн євро. Парламент також ратифікував ще 2 угоди з ЄС.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло