Україна у вересні скоротить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння попиту з боку Китаю
Деякі трейдери зупиняють прийом ячменю, переключаючись на інші культури, такі, як кукурудза

У вересні Україна зменшить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння закупівель цієї культури з боку Китаю.
Про це повідомили в аналітичному кооперативі «ПУСК», що функціонує в межах Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).
«На ринку ячменю в Україні відбуваються суттєві зміни, які впливають на експорт. Станом на 19 серпня експорт цієї зернової склав 315 тис. тонн, але прогнози на вересень є тривожними. Обсяги контрактів на серпень досягли 600 тис. тонн, в той час як на вересень законтрактовано лише 280 тис. тонн. Це майже вдвічі менше», – зазначили аналітики.
Вони пояснили, що основною причиною зниження експорту є зменшення попиту з боку Китаю, який раніше забезпечував понад половину українського експорту ячменю.
«Китай мав значний вплив, адже до цього забезпечував 55–56% українського експорту ячменю. Очікується, що Китай не буде так активно закуповувати український ячмінь і, ймовірно, переключиться на австралійський, постачання якого почнеться в грудні-січні. Без китайських контрактів щомісячний експорт українського ячменю не перевищуватиме 300 тис. тонн», – пояснили експерти.
Вони також зазначили, що зменшення попиту з боку Китаю вже відчутне на внутрішньому ринку, де деякі трейдери зупиняють прийом ячменю на користь інших культур, таких, як кукурудза.
Однак існує певна кореляція між ринками ячменю та пшениці, і очікуване подорожчання пшениці може підштовхнути ціни на ячмінь.
«Ціни на ячмінь наразі коливаються в межах $170–172 за тонну. Можна очікувати, що ринок пшениці вплине на ринок ячменю, і до кінця серпня – початку вересня ціни можуть зрости. Але з вересня ячмінь може стати більш нішевою культурою», – підсумували в «ПУСК».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай планує збільшити імпорт зерна з України та підтримуватиме стабільну роботу логістичних каналів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].