Україна у вересні скоротить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння попиту з боку Китаю

Україна у вересні скоротить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння попиту з боку Китаю

Деякі трейдери зупиняють прийом ячменю, переключаючись на інші культури, такі, як кукурудза

Україна у вересні скоротить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння попиту з боку Китаю
Фото: Рexels

У вересні Україна зменшить експорт ячменю більш ніж удвічі через падіння закупівель цієї культури з боку Китаю.

Про це повідомили в аналітичному кооперативі «ПУСК», що функціонує в межах Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

«На ринку ячменю в Україні відбуваються суттєві зміни, які впливають на експорт. Станом на 19 серпня експорт цієї зернової склав 315 тис. тонн, але прогнози на вересень є тривожними. Обсяги контрактів на серпень досягли 600 тис. тонн, в той час як на вересень законтрактовано лише 280 тис. тонн. Це майже вдвічі менше», – зазначили аналітики.

Вони пояснили, що основною причиною зниження експорту є зменшення попиту з боку Китаю, який раніше забезпечував понад половину українського експорту ячменю.

«Китай мав значний вплив, адже до цього забезпечував 55–56% українського експорту ячменю. Очікується, що Китай не буде так активно закуповувати український ячмінь і, ймовірно, переключиться на австралійський, постачання якого почнеться в грудні-січні. Без китайських контрактів щомісячний експорт українського ячменю не перевищуватиме 300 тис. тонн», – пояснили експерти.

Вони також зазначили, що зменшення попиту з боку Китаю вже відчутне на внутрішньому ринку, де деякі трейдери зупиняють прийом ячменю на користь інших культур, таких, як кукурудза.

Однак існує певна кореляція між ринками ячменю та пшениці, і очікуване подорожчання пшениці може підштовхнути ціни на ячмінь.

«Ціни на ячмінь наразі коливаються в межах $170–172 за тонну. Можна очікувати, що ринок пшениці вплине на ринок ячменю, і до кінця серпня – початку вересня ціни можуть зрости. Але з вересня ячмінь може стати більш нішевою культурою», – підсумували в «ПУСК».

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Китай планує збільшити імпорт зерна з України та підтримуватиме стабільну роботу логістичних каналів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло