Камала Гарріс офіційно прийняла статус кандидатки у президенти США та заявила, що «міцно стоятиме з Україною»
Тема України загалом була відсутня в її передвиборчій кампанії, тож під час з’їзду вона нарешті прямо звернулася до цього питання

Віцепрезидентка Камала Гарріс офіційно прийняла кандидатуру Демократичної партії на пост президента 22 серпня на Національному з’їзді Демократичної партії у Чикаго. Під час вітальної промови Гарріс заявила про свою підтримку України, сказавши, що «міцно стоятиме з Україною та нашими союзниками по НАТО».
Гарріс увійшла у президентські перегони після того, як президент Джо Байден зняв свою кандидатуру, і тепер вона має шанс стати першою жінкою-президентом США в історії.
«Я обіцяю бути президентом для всіх американців. Ви завжди можете довіряти мені, що я ставитиму країну вище за партію і за себе. Дотримуватися священних фундаментальних принципів Америки – від верховенства права до вільних і чесних виборів, до мирної передачі влади», – сказала Гарріс.
Робота Гарріс як віцепрезидентки була зосереджена на імміграції та репродуктивних правах жінок, але вона відігравала й певну роль у зусиллях адміністрації Байдена у зовнішніх справах.
Попри непохитну підтримку Києва адміністрацією Байдена, тема України загалом була відсутня в передвиборчій кампанії Гарріс, тож під час з’їзду вона нарешті прямо звернулася до цього питання.
«Як головнокомандувач я забезпечу, щоб Америка завжди мала найсильнішу, найсмертоноснішу бойову силу у світі», – заявила Гарріс.
«За п'ять днів до того, як росія напала на Україну, я зустрілася з президентом Зеленським, щоб попередити його про план росії вторгнутися. Я допомогла мобілізувати глобальну відповідь, понад 50 країн, щоб захиститися від агресії путіна, – сказала Гарріс. – І як президент я буду твердо підтримувати Україну та наших союзників по НАТО».
Раніше відеореклама, створена Демпартією, підкреслила «світове лідерство» Гарріс, рекламуючи її досвід зовнішньої політики щодо України.
«Вона стояла пліч-о-пліч із нашими союзниками та протистояла диктаторам, допомагаючи об’єднати НАТО щодо України – і накласти санкції на росію», – сказав оповідач відеоролика актор Морган Фріман, палкий прихильник Гарріс.
Перед промовою Гарріс сенатор від Аризони Марк Келлі також виступив із зауваженнями щодо зовнішньої політики.
Згадуючи про свою службу під час війни в Перській затоці, Келлі сказав: «Америка згуртувала наших союзників, щоб вигнати тирана, який вторгся в сусідню країну. Сьогодні владімір путін перевіряє, чи ми все ще такі сильні».
«Віцепрезидентка Гарріс завжди виступала за підтримку Америкою НАТО, України та українського народу», – наголосив він.
Також колишній міністр оборони Леон Панетта розкритикував Трампа за його коментарі щодо України.
«Трамп каже тиранам, таким, як путін, що вони можуть робити «все, що завгодно». Камала Гарріс каже тиранам: «Чорт, ти можеш, не в мою зміну», – сказав Панетта, посилаючись на коментарі Трампа про те, що країни-члени НАТО не відповідають критеріям витрат на оборону.
«Вона працювала з президентом Зеленським, щоб дати відсіч росії. Вона знає, що захищає їхню демократію, а також захищає нашу демократію», – додав Панетта.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше видання Time випустило статтю «У Зеленського і Камали Гарріс непрості стосунки». Видання нагадало часи, коли Гарріс донесла до України позицію США не давати Україні зброю перед російським вторгненням, щоб «не провокувати путіна».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].