«Укренерго» провела черговий аукціон із закупівлі резервів: результати та плани на майбутнє

«Укренерго» провела черговий аукціон із закупівлі резервів: результати та плани на майбутнє

Компанія закупила 500 МВт резервів для надійності мережі

«Укренерго» провела черговий аукціон із закупівлі резервів: результати та плани на майбутнє

Цього тижня національна енергетична компанія «Укренерго» провела ще один спеціальний аукціон, щоб придбати послуги для підтримки стабільності енергосистеми України. У четвер, 22 серпня, компанія закупила послуги з автоматичного резерву відновлення частоти (аРВЧ), що допоможуть підтримувати баланс електроенергії у країні на найближчі п’ять років.

Про це повідомили в пресслужбі «Укренерго».

Цього разу «Укренерго» шукала два типи послуг:

  • Завантаження енергосистеми – це здатність електростанцій швидко збільшувати подачу електроенергії в мережу, щоб підтримати її стабільність у випадку різких коливань.
  • Симетричний резерв – це послуги, що дозволяють електростанціям як збільшувати, так і зменшувати подачу електроенергії залежно від того, що потрібно в конкретний момент.

За результатами аукціону, компанії вдалося закупити:

  • 240 МВт резервів на послугу завантаження, що становить 41% від необхідного обсягу.
  • 260 МВт симетричного резерву, що становить 62% від потреби.

Хто взяв участь і хто переміг?

Всього в аукціоні взяли участь 35 компаній, з яких 90% – нові учасники ринку. Це свідчить про великий інтерес до української енергетики. Переможцем аукціону став 41 об'єкт генерувального обладнання, включно з електростанціями та системами накопичення енергії. Ось деякі з них:

  • Смолінська БЕСС, Олександрійська БЕСС, Драбівська БЕСС, Знаменська БЕСС, Зорянська БЕСС, Новомиргородська БЕСС – засновані Олегом Бендасом, екскерівником вінницької KNESS Invest;
  • «Соліпауер Трейдінг» – засновник кіпрська компанія PICI Management LTD, бенефіціар – громадянин Ізраїлю Петро Розенкранц;
  • «НЕСС Пауер» – частина Групи KNESS;
  • «УЗЕ Стрий-1» – належить компанії «Галнафтогаз» (мережа ОККО);
  • «Волинь Солар Сторедж» – засновник Роман Швець;
  • «Енерго-Трейд ЛТД» – засновник Ірина Мельник.

До середини вересня ці компанії мають підтвердити своє фінансове забезпечення, що стане ключовим показником серйозності їхніх намірів щодо будівництва нових об'єктів.

Як відрізнялися ціни?

Ціни пропозицій на послуги завантаження варіювалися від 484 до 971,15 грн за МВт, а на симетричний резерв – від 1049,40 до 1330,13 грн за МВт. Гранична ціна на послуги з придбання резервів встановлена на рівні 1339,82 грн за МВт, це означає, що всі пропозиції були нижчими за цю межу.

Попри успіх аукціону «Укренерго» не вдалося повністю закрити всі потреби енергосистеми. Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що компанія готується до проведення ще одного спеціального аукціону з аРВЧ у жовтні. Це дозволить покрити залишкову потребу й забезпечити стабільну роботу енергосистеми.

Для багатьох учасників цей аукціон став справжнім викликом через короткі терміни підготовки. Про довгострокові контракти на ринку допоміжних послуг стало відомо лише за пів року до проведення першого аукціону. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло