Власники облігацій Telegram зазнають значних збитків через суд над Дуровим
Дії французької влади проти Павла Дурова зривають плани IPO Telegram у 2026 році

Месенджер Telegram у 2023 році зазнав збитків у розмірі близько $173 млн при доходах $342 млн.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на фінансову звітність компанії.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Крім того, Telegram має боргові зобов’язання на суму $2,4 млрд із погашенням у 2026 році.
Telegram повністю належить Павлу Дурову, який планував вивести компанію на біржу через IPO протягом двох років. Однак юридичні проблеми у Франції можуть завадити цим планам, створюючи складний сценарій для месенджера та його засновника.
Інвесторам обіцяли можливість конвертувати незабезпечені облігації зі знижкою, але невизначеність навколо репутації Telegram викликає сумніви. Один із власників облігацій висловив занепокоєння, чи підтримають інвестори IPO, якщо Telegram буде сприйматися як токсичний актив.
Також проблеми із законністю використання платформи, включно зі зв'язками із сексуальними злочинами, можуть відлякати потенційних рекламодавців.
Фінанси Telegram тісно пов'язані з криптовалютою Toncoin, яку розробила команда месенджера. У 2023 році збитки частково були покриті зростанням вартості криптовалютних активів, загальна сума яких сягнула $400 млн. У 2024-му компанія вже продала Toncoin на суму понад $244 млн. Однак без Дурова, який ухвалює всі ключові рішення, фінансове майбутнє Telegram є невизначеним, зауважує FT.
Дуров заявляв, що в Telegram працює приблизно 50 співробітників, з яких 30 – програмісти, обрані на конкурсній основі, переважно з України. За словами джерела, більшість із них – молоді фахівці зі Східної Європи із зарплатами близько $500 тис. на рік.
Telegram не відповів на запити FT щодо звинувачень на адресу Дурова. Після його затримання компанія заявила, що Дурову нічого приховувати, а обвинувачення щодо відповідальності платформи та її власника за можливі зловживання є безпідставними.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що суд у Парижі вилучив на період слідства всі паспорти засновника Telegram Павла Дурова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.