Московський НПЗ зупинив половину потужностей після удару українських дронів
На ремонт установки знадобиться 5–6 днів і завод планує перезапустити її до кінця тижня

Московський нафтопереробний завод зупинив близько половини своїх потужностей через наліт українських дронів у неділю.
Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на три джерела в галузі.
Завод, що належить «Газпром нефти», який забезпечує кожен третій проданий літр бензину в москві і є найбільшим постачальником керосину для столичних аеропортів, був змушений зупинити комбіновану установку переробки нафти (КУПН) Євро+, стверджують джерела агентства.
За їхніми даними, на установці потужністю 6 млн тонн нафти на рік сталася пожежа і було пошкоджено один із трубопроводів після того, як вранці 1 вересня на обладнання впав безпілотник.
На ремонт установки знадобиться приблизно 5–6 днів і завод планує перезапустити її до кінця тижня, запевняють джерела Reuters.
Однак на час ремонту НПЗ суттєво скоротить виробництво та продаж автобензину, а також дизельного палива як великим, так і дрібним оптом.
Минулого року Московський НПЗ переробив 11,6 млн тонн нафти і випустив 2,6 млн тонн бензину, 3,3 млн тонн дизпалива, а також 0,9 млн тонн авіакеросину.
Атака безпілотників, внаслідок якої постраждав завод, стала найбільшою з початку війни, заявило раніше міноборони рф.
За даними військового відомства, наліт охопив 15 регіонів країни, у ньому було задіяно понад 158 БПЛА.
Бекграунд. Тим часом, як повідомлялося, пожежу на нафтобазі в Пролетарську нарешті загасили – через два тижні. Генштаб України підтвердив удар по заводу, де зберігалися нафта і нафтопродукти для російської армії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].